Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Śnieżyca w mieście
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10945
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 3 Maj 2019, 13:14   Śnieżyca w mieście

Zdjęcia z 15 stycznia 2019







 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 108 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11672
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 3 Maj 2019, 14:33   

Tego dnia byłem w Krakowie i załatwiałem sprawy w ścisłym centrum miasta. Nie wiem o czym ja wtedy myślałem, ale przez roztargnienie zostawiłem czapkę. I chwilę później miałem tego pożałować, bo chmury nagle zrzuciły morze śniegu ;)



Było ostro i późniejszy powrót do domu zajął mi grubo ponad 3 godziny, zwłaszcza że jeszcze po drodze zaskoczyła mnie podobna, choć nieco mniejsza śnieżyca. Wszystko co lekko nadtopiło się podczas trwającej w poprzednich dniach byle-odwilży (ten rodzaj odwilży, którego najbardziej nie lubię ;) ), zostało 15 stycznia odrobione z nawiązką. Pokrywa śnieżna wynosiła około 22-24 centymetry.
Oj, dobrze że styczeń był już tak dawno temu i przez najbliższe miesiące nie trzeba będzie się przejmować takimi wybrykami natury :D
Ostatnio zmieniony przez PiotrNS 4 Maj 2020, 10:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10945
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 3 Maj 2019, 14:47   

PiotrNS napisał/a:
Oj, dobrze że styczeń był już tak dawno temu i przez najbliższe miesiące nie trzeba będzie się przejmować takimi wybrykami natury :D


W skrajnych przypadkach śnieg może padać nawet w kwietniu lub październiku. A w górach nawet w maju i we wrześniu. Z tego co wiem, to we wrześniach 2007 i 2008 Zakopane było zasypywane sporą ilością śniegu :?:
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 108 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11672
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 3 Maj 2019, 15:00   

Oczywiście, w 1962 roku nawet w czerwcu było o włos od opadów śniegu i to na nizinach. Podejrzewam że góry wokół Nowego Sącza mogły być wtedy zabielone, a Podhale na pewno miało pokrywę śnieżną. Temperatury jakie notowano w Polsce na początku tego czerwca to jakiś absurd, aż trudno w to uwierzyć. Podobny epizod/epizody mogły zdarzyć się w nieprawdopodobnie zimnym czerwcu 1923, a pięć lat później z pewnością podobnie (o ile nie jeszcze chłodniej) było w północno-wschodniej Polsce - opady śniegu notowano w Grodnie i Olecku.
Niemniej jednak współcześnie raczej skrajnym terminem w jakim może zdarzyć się opad śniegu, jest okolica 10 maja, czyli dni kiedy pokrywę śnieżną odnotowano na Pomorzu. To też była sensacja, jeszcze parę tygodni wcześniej nie uwierzyłbym że w dobie AGW coś takiego może wystąpić.
Co do września - nie liczę na to, że kiedykolwiek w tym miesiącu w innym miejscu niż Podhale spadnie śnieg. Od 1906 roku nic takiego nie nastąpiło i choć zdarzały się skrajnie zimne epizody jak koniec września 1977, to jednak zawsze "czegoś" zabrakło. Najwcześniejszy opad śniegu, jakiego byłem świadkiem, to ten z 12 października 2015.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11