Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Jesienne krajobrazy - 2010 rok
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10940
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 30 Maj 2019, 13:42   Jesienne krajobrazy - 2010 rok

Kilka moich jesiennych zdjęć z października 2010 r.







 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 108 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11670
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 3 Czerwiec 2019, 09:03   

Piękne zdjęcia, mają taką ciepłą, sympatyczną barwę. Aż trudno uwierzyć że miesiąc na zdjęciu był ekstremalnie chłodny, a gdzieniegdzie obijał się o powojenny rekord ;)
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

1980 > 2024
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10940
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 3 Czerwiec 2019, 09:12   

Te zdjęcia zrobiłem 30 października. Wtedy było u mnie 16 stopni - czyli był to jeden z cieplejszych dni w miesiącu ;-)
A dzień później nastąpił najcieplejszy dzień tamtego października, gdyż temperatura wzrosła do 19 stopni. Trochę to nietypowe, że najcieplejszy dzień października nastąpił tuż przed listopadem.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 108 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11670
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 3 Czerwiec 2019, 09:20   

Tak samo u mnie, 30 października notowano 15, a w ostatnim dniu miesiąca aż 19 stopni przy pełnym usłonecznieniu :) Podobnie zresztą we Wszystkich Świętych - to był jedyny 1 listopada kiedy widziałem na cmentarzach ludzi w krótkim rękawku. Okulary przeciwsłoneczne było czymś "must have" jak na zawodach w Planicy :D Nawet w ubiegłym roku nie było odczuwalnie tak ciepło, bo niebo pokryły gęste cirrostratusy i słońce tylko usiłowało się przebić.
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

1980 > 2024
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10940
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 3 Czerwiec 2019, 12:55   

A tak było 8 października 2010 - wtedy było 13 stopni







 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 108 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11670
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 3 Czerwiec 2019, 13:22   

Muszę przyznać że ten miesiąc mimo że zimny, był wyjątkowo piękny (poza 17-21 X). Temperatury maksymalne nie były takie złe, a usłonecznienie okazało się drugim najwyższym w tym stuleciu (po 2018) i piątym najwyższym w historii. Dla mnie kwintesencja polskiej jesieni - chłodno, ale jednak w słońcu czuć jeszcze miłe ciepło, piękne widoki, kolorowe liście i krystalicznie czyste niebo. Jestem o tyle nietypowy, że jesień nie budzi we mnie pejoratywnych skojarzeń - myśląc o niej myślę właśnie o takim październiku 2010, a nie szarugach rodem z października 2016 czy listopada 2013. Taka jak w 2010 roku była wyjątkowo ciekawa, przede wszystkim dlatego, że miesiąc który normalnie oceniam gorzej (październik) był dla mnie bezwzględnie lepszy od ocenianego wyżej września. Nie sposób nie wspomnieć również o listopadzie cieplejszym od października (u mnie jedyny taki przypadek w historii). Tyle tylko że z listopada 2010 nie pamiętam prawie nic oprócz ataku zimy w końcówce, a październik jest ciągle żywy w moich myślach - także dlatego że był to początek mojego zainteresowania astronomią i w którąś z tych pięknych, choć zimnych nocy, po raz pierwszy zaobserwowałem lornetką Plejady, Hiady i Mgławicę w Orionie :)
Mój ulubiony co najmniej bardzo chłodny miesiąc :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11