Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album  Download

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerwiec 2009
Autor Wiadomość
Jacob 
Poziom najwyższy
Jacob

Hobby: Meteorologia
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 2019-06-26, 14:14   Czerwiec 2009

Dziś podsumuje czerwiec z przed dekady, który absolutnie nie przypominał obecnego. Powszechnie jest uważany za bardzo nieudany miesiąc, czy naprawdę był taki straszny? Według mnie nie, fakt była bieda z uslonecznieniem, ale była dość spora przeplatanka pomiędzy pogodnymi a paskudnym dniami. Największą wadą tego miesiąca był niewątpliwie chłód w I dekadzie, również pojawił się u mnie przymrozek przy gruncie 6 dnia miesiąca. Był to drugi najchlodniejszy czerwiec, znacznie chlodniejszy i paskudniejszy był w 2001 roku, którego podsumowanie również się pojawi ;-) .

Czerwiec 2009 w Toruniu
https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2009-06-30&rodzaj=st&imgwid=353180250&dni=30&ord=desc&XwiPLmOtd_ZFa=mK*v8ijupJGoV&erhAPgHQklBc=J3mwQcX%40te1V&jYabgBAoRlVmxM=Wia%40jSRsYInwOh&XwiPLmOtd_ZFa=mK*v8ijupJGoV&erhAPgHQklBc=J3mwQcX%40te1V&jYabgBAoRlVmxM=Wia%40jSRsYInwOh

Anomalia miesiąca
https://meteomodel.pl/klimat/poltemp/kriging/200906.png

Miesiąc ten miał anomalię -0,76K wzgl. okresu referencyjnego 1981-2010, choć na zachodzie jego anomalia spadła < -1K, zaś na wschodzie, jego anomalia oscylowała wokół normy.

LukeDiRT 
Administrator

Hobby: Większość z wymienionych
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 2019-06-26, 15:30   

Ciekawe w którym regionie była najwyższa suma opadów, bo u mnie wtedy było aż 24 dni z deszczem.

Odpowiedz do tematu