Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Deluxe Ski Jump 4
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 102 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10850
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 27 Sierpień 2018, 14:08   Deluxe Ski Jump 4

Chyba jedna z najchętniej przeze mnie grywanych gier.
Spędziłem z nią mnóstwo czasu.

O grze (cytat z portalu Gry Online):

Cytat:
Deluxe Ski Jump 4 to kolejna część niezwykle popularnego symulatora skoków narciarskich. Omawiana odsłona serii jest ponownie w całości dziełem utalentowanego fińskiego programisty Jussiego Koskela. Rozgrywka nastawiona jest nie tylko na zapewnienie dużej dozy grywalności, ale także na dość realistyczne oddanie realiów tego sportu. Lista dostępnych trybów zabawy jest urozmaicona. W poznawaniu skoczni, wśród których nie zabrakło wielu znanych obiektów sportowych zlokalizowanych między innymi w Lahti i Lillehammer, bardzo pomocny okazuje się tryb treningowy. Gra oferuje możliwość przystępowania do pojedynczych zawodów oraz pełnych sezonów skoków narciarskich, uwzględniając konieczność brania udziału w kwalifikacjach. Wzorem poprzednich części serii duży nacisk położony został na tryb multiplayer, w którym gracze mogą między innymi bawić się przy jednym komputerze, wykonując swoje skoki na zmianę. Sterowanie grą niewiele się zmieniło, tak więc zadaniem gracza jest poprawne wykonanie trzech ściśle ze sobą powiązanych elementów skoku. Mowa tu o odbiciu się, kontrolowaniu postaci skoczka w locie oraz perfekcyjnym lądowaniu. W grze obecni są oczywiście sędziowie wystawiający różne noty, a same skoki utrudniane są przez kilka dodatkowych czynników. Mowa tu przede wszystkim o wietrze, którego siła i kierunek są zmienne. Zabawę mogą również utrudniać opady deszczu lub śniegu, mające znaczący wpływ na stopień zaśnieżenia stoków, czy też mgła, ograniczająca w dużym stopniu widoczność na skoczni. Co ciekawe, w trakcie rozgrywania treningów gracz może do woli modyfikować warunki pogodowe panujące na skoczni oraz długość rozbiegu celem doskonalenia swoich umiejętności. Deluxe Ski Jump 4 to drugi tytuł z tej serii oferujący pełnoprawną trójwymiarową grafikę, przy czym prezentuje ona tym razem wyższy poziom wykonania od wydanej w 2004 roku gry Deluxe Ski Jump 3.0. Omawiany produkt pozwala na obserwowanie akcji z wielu różnych ujęć (m.in. z boku, z lotu ptaka, zza pleców skoczka czy z różnych kamer umieszczonych na skoczni). Najwięcej uwagi poświęcono opracowaniu realistycznej animacji skoczków i fizyki ich ruchów, choć warto też wspomnieć o dodaniu infrastruktury skoczni, wiwatujących kibiców czy możliwości rozgrywania zawodów o różnych porach dnia (między innymi wieczorem przy sztucznym oświetleniu). Wymagania sprzętowe DSJ 4 są wyraźnie wyższe od poprzednich tytułów z tej serii, przy czym gra w dalszym ciągu uruchomi się na wielu słabszych konfiguracjach sprzętowych oraz na starszych systemach operacyjnych (Windows 98 czy 2000).
Źródło: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=16231


Moje screeny





 
     
chrumcio 
Poziom najniższy



Hobby: Inne
Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 3
Wysłany: 4 Wrzesień 2018, 14:39   

Jedyne skoki jakie ogrywałem to te na pc 486 :D
_________________
http://uniret.cba.pl -> STRONA POŚWIĘCONA EMULACJI STARYCH KONSOL ORAZ KOMPUTERÓW. NA STRONIE SĄ UMIESZCZANE ROZMAITE PORADNIKI KTÓRE POMOGĄ WAM ODPALIĆ STARE ULUBIONE GRY...
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 102 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10850
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 4 Wrzesień 2018, 15:01   

Na takim pececie to by się odpaliły chyba tylko dwie pierwsze części DSJ, albo Ski Jump International 3 - to też świetna gierka o skokach, która odpala się w DOS-ie.
 
     
chrumcio 
Poziom najniższy



Hobby: Inne
Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 3
Wysłany: 5 Wrzesień 2018, 22:12   

Chyba raczej na 99% była to pierwsza część :P
_________________
http://uniret.cba.pl -> STRONA POŚWIĘCONA EMULACJI STARYCH KONSOL ORAZ KOMPUTERÓW. NA STRONIE SĄ UMIESZCZANE ROZMAITE PORADNIKI KTÓRE POMOGĄ WAM ODPALIĆ STARE ULUBIONE GRY...
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 102 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10850
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 6 Wrzesień 2018, 09:17   

Druga część DSJ właściwie niczym się nie różni od pierwszej części, dodali do niej tylko większą ilość skoczni.
 
     
Tom 
Poziom najniższy


Hobby: Większość z wymienionych
Dołączył: 25 Mar 2019
Posty: 3
Wysłany: 25 Kwiecień 2019, 19:41   Re: Deluxe Ski Jump 4

LukeDiRT napisał/a:
Chyba jedna z najchętniej przeze mnie grywanych gier.
Spędziłem z nią mnóstwo czasu.


Chyba mógłbym stwierdzić to samo :-D Fajne pierwsze zdjęcie 8-)
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 102 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10850
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 25 Kwiecień 2019, 19:45   

Styl niczym u Domena Prevca ;-)
Tylko że po takim "wachnięciu" nart najczęściej kończymy saltem i wywrotką 8-)
 
     
Monet24 
Poziom najniższy


Hobby: Muzyka
Dołączył: 18 Paź 2019
Posty: 10
Wysłany: 18 Październik 2019, 08:42   

Nie przepadam za skokami narciarskimi to i ta gra raczej też nie będzie przeze mnie lubiana.
_________________
Monet24
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)


Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13554
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 1 Październik 2020, 23:51   

Grałem chyba w starszą odsłonę tej gry w pracowni informatycznej (a wiadomo tam są raczej kompy z niższej półki- ważne było, by działały). Czy leciałem A. Małyszem, to już nie pamiętam. ;-) Do szkoły podstawowej jeszcze wtedy chodziłem (klasy 4-6). ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 102 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10850
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 29 Październik 2020, 13:18   

Na 13 listopada 2020 zaplanowana jest premiera nowej aktualizacji DSJ4 :!:
Wersja 1.7.0 będzie zawierała możliwość tworzenia niestandardowych skoczni przez fanów.

Źródło:
https://www.mediamond.fi/...php?f=26&t=7708

A oto krótki film przedstawiający niektóre z tych skoczni:



https://www.youtube.com/watch?v=DUMhsu5p_ts
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10