Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Subiektywne odczucia pogodowe poszczególnych miesięcy 2011 r
Autor Wiadomość
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 11 Lipiec 2019, 21:02   Subiektywne odczucia pogodowe poszczególnych miesięcy 2011 r

Zdecydowanie najlepszy rocznik pogodowo jak dla mnie
na minus: styczeń
neutralne: luty i lipiec
na plus: reszta :-D
Też wam się podobał? :-)
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 14 Lipiec 2019, 19:30   

Rocznik którego zdecydowanym plusem było uslonecznienie, które przed 2018 było (niemal) rekordowe. Minusem za to była bardzo niesprawiedliwie wyrobiona niby przeciętna suma opadów. Skrajna susza do czerwca, wiadomo jaki lipiec i powrót stepowych klimatów na jesieni.

Dla mnie był to rok taki średni. Lepszy od poprzednika i następnika bez dwóch zdań. Ale bardzo mnie smuci ogołocenie w nim prawdziwej wiosny i jesieni. Pora ciepła poza lipcem oczywiście fajna, ale miała wady- przymrozki i śniegu na majówkę, lipcopad i bardzo wczesny jej koniec (6.10). Niestety marzec i listopad, mimo że ekstremalnie słoneczne, zostały skradzione wiośnie i jesieni...ogółem styczeń i luty też fatalne, poza kilkoma fajnymi dniami w pierwszej dekadzie lutego. Marzec poza kilkudniowym epizodem wiosennym w połowie i już początkiem trwałej wiosny w końcówce niestety po prostu zimny, podobnie listopad poza początkiem. Duża część października też slaba- zimna i dość pochmurna, okres 7-15.10 niemal równie słaby jak 5 lat później. Norme termiczną i solarną wyrobił w dużej mierze początek.

To ponarzekałem. Teraz czas na jasne strony.
Styczeń mimo wszystko ciepły, okres 7-18.01 calkiem znośny. Marzec mimo, że przeważnie zimny to miał parę cudnych wiosennych wyskoków. Fajny kwiecień. Naprawdę, chociaż drugą połową trochę nudna i generująca suszę. Typowa blokada, ale w fajnej wersji. Maj poza początkiem też niezły, dwie ostatnie dekady czerwca CUDNE. Nawet w lipcu pojawił się jasny okres 8-20.07. Sierpień wg wyliczeń najlepszy w obecnym wieku (chociaż osobiście uważam 2009 za lepszy, drugie miejsce jednak murowane. Wrzesień cudny, a wilgoć pozostała z lipca zapewniła znośne warunki grzybowe. Listopad mimo, że zimny, to piękny i suchy. Chociaż okres 13-26.11 to serio dno, plus za początek i końcówkę. Grudzień fajnie ciepły, ale piękna tylko drugą dekada. Reszta dość brzydko, ale plus za znośne temperatury. Trzeci najcieplejszy grudzień w XXI wieku.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 14 Lipiec 2019, 19:36   

U mnie przez chwilę rekordowo słoneczny, prawie pobił go 2014-ty, jednak się nie udało. O włos udało się go pokonać rocznikowi 2015. Z ziemią zrownal je rocznik 2018, ale osobiście poza kwietniem,majem i sporą częścią października, a także I połową listopada nie odczulem wcale "ladnosci" tego rocznika :-/
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 14 Lipiec 2019, 19:47   

Rok 2018 dla mnie nie był właśnie za ładny, tylko 7 miesięcy w nim było pogodne tak naprawdę. Pogoda potrafiła się zacinać na słońcu, przez co się go nie doceniało, a gdy nadchodziły brzydkie okresy, to po prostu było naprawdę słabo przez jakiś czas...
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 102 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10855
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 21 Lipiec 2019, 10:09   

Faktycznie, 2011 rok był bardzo fajny jeśli chodzi o panującą w nim aurę.
Zdecydowana większość miesięcy na plus, neutralne były tylko styczeń oraz październik, a nieudany... lipiec.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 15 Kwiecień 2020, 19:51   

Wiele w nim doceniłem, wiele znielubiłem do reszty

+ styczeń, czerwiec, sierpień
N luty, kwiecień, maj, lipiec, wrzesień, grudzień
- marzec, październik, listopad

Potworna, sucha i w większości zimna jesień, fenomenalne lato - ale podobnie jak z majem 2010 jednak okres ciemnicy z lipca mnie uderzył, więc "plusika" niet. Do września zaś nadal czuję słabość, więc niech ma to N, chociaż suchy to on był przeraźliwie. Kwiecień za zanudzającą i pustynną drugą połowę i jednak trochę niefajnych chłodów w pierwszej (9-11.04 zwłaszcza), też niech pozostanie "nierozstrzygnięty"!
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 15 Kwiecień 2020, 19:53   

+: maj (sporo burz w II dekadzie i początek trzeciej), czerwiec i sierpień
N: styczeń, luty, kwiecień, lipiec, wrzesień i grudzień
-: marzec, październik i listopad

Dziwi mnie czemu ulaskawiles luty :oops:
Ostatnio zmieniony przez Jacob 15 Kwiecień 2020, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 15 Kwiecień 2020, 19:54   

Jacob napisał/a:
Dziwi mnie czemu ulaskawiles luty


Też się w sumie dziwię. Ale chyba za przecudny epizod w pierwszej dekadzie, oraz wyraźną ilość śniegów podczas mrozów. Nie wiem, jakoś tak nie umiem go zgnoić, nie mam nic przeciwko takiemu lutemu.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 15 Kwiecień 2020, 19:55   

Mnie boli ta kolejność, śniegu też nie było tak dużo podczas tej flai a była ona naprawdę okropna i to na koniec miesiąca... :-/
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 144 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23737
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 15 Kwiecień 2020, 19:57   

kmroz napisał/a:
nie mam nic przeciwko takiemu lutemu

Teraz czekam, aż ułaskawisz luty 2012 a następnie marzec 2013 :mrgreen:
_________________
Aktualna pora roku: Wczesna wiosna :jupi: :jupi: :jupi:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11