Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album  Download

Poprzedni temat :: Następny temat
Subiektywne odczucia pogodowe poszczególnych miesięcy 2011 r
Autor Wiadomość
Jacob 
Poziom najwyższy
Jacob

Hobby: Meteorologia
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 2019-07-11, 22:02   Subiektywne odczucia pogodowe poszczególnych miesięcy 2011 r

Zdecydowanie najlepszy rocznik pogodowo jak dla mnie
na minus: styczeń
neutralne: luty i lipiec
na plus: reszta :-D
Też wam się podobał? :-)

kmroz 
Moderator
kmroz

Miejsce zamieszkania: Opacz, pow. pruszkowski
Wysłany: 2019-07-14, 20:30   

Rocznik którego zdecydowanym plusem było uslonecznienie, które przed 2018 było (niemal) rekordowe. Minusem za to była bardzo niesprawiedliwie wyrobiona niby przeciętna suma opadów. Skrajna susza do czerwca, wiadomo jaki lipiec i powrót stepowych klimatów na jesieni.

Dla mnie był to rok taki średni. Lepszy od poprzednika i następnika bez dwóch zdań. Ale bardzo mnie smuci ogołocenie w nim prawdziwej wiosny i jesieni. Pora ciepła poza lipcem oczywiście fajna, ale miała wady- przymrozki i śniegu na majówkę, lipcopad i bardzo wczesny jej koniec (6.10). Niestety marzec i listopad, mimo że ekstremalnie słoneczne, zostały skradzione wiośnie i jesieni...ogółem styczeń i luty też fatalne, poza kilkoma fajnymi dniami w pierwszej dekadzie lutego. Marzec poza kilkudniowym epizodem wiosennym w połowie i już początkiem trwałej wiosny w końcówce niestety po prostu zimny, podobnie listopad poza początkiem. Duża część października też slaba- zimna i dość pochmurna, okres 7-15.10 niemal równie słaby jak 5 lat później. Norme termiczną i solarną wyrobił w dużej mierze początek.

To ponarzekałem. Teraz czas na jasne strony.
Styczeń mimo wszystko ciepły, okres 7-18.01 calkiem znośny. Marzec mimo, że przeważnie zimny to miał parę cudnych wiosennych wyskoków. Fajny kwiecień. Naprawdę, chociaż drugą połową trochę nudna i generująca suszę. Typowa blokada, ale w fajnej wersji. Maj poza początkiem też niezły, dwie ostatnie dekady czerwca CUDNE. Nawet w lipcu pojawił się jasny okres 8-20.07. Sierpień wg wyliczeń najlepszy w obecnym wieku (chociaż osobiście uważam 2009 za lepszy, drugie miejsce jednak murowane. Wrzesień cudny, a wilgoć pozostała z lipca zapewniła znośne warunki grzybowe. Listopad mimo, że zimny, to piękny i suchy. Chociaż okres 13-26.11 to serio dno, plus za początek i końcówkę. Grudzień fajnie ciepły, ale piękna tylko drugą dekada. Reszta dość brzydko, ale plus za znośne temperatury. Trzeci najcieplejszy grudzień w XXI wieku.

Jacob 
Poziom najwyższy
Jacob

Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 2019-07-14, 20:36   

U mnie przez chwilę rekordowo słoneczny, prawie pobił go 2014-ty, jednak się nie udało. O włos udało się go pokonać rocznikowi 2015. Z ziemią zrownal je rocznik 2018, ale osobiście poza kwietniem,majem i sporą częścią października, a także I połową listopada nie odczulem wcale "ladnosci" tego rocznika :-/

kmroz 
Moderator
kmroz

Miejsce zamieszkania: Opacz, pow. pruszkowski
Wysłany: 2019-07-14, 20:47   

Rok 2018 dla mnie nie był właśnie za ładny, tylko 7 miesięcy w nim było pogodne tak naprawdę. Pogoda potrafiła się zacinać na słońcu, przez co się go nie doceniało, a gdy nadchodziły brzydkie okresy, to po prostu było naprawdę słabo przez jakiś czas...

LukeDiRT 
Administrator

Hobby: Większość z wymienionych
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 2019-07-21, 11:09   

Faktycznie, 2011 rok był bardzo fajny jeśli chodzi o panującą w nim aurę.
Zdecydowana większość miesięcy na plus, neutralne były tylko styczeń oraz październik, a nieudany... lipiec.

Odpowiedz do tematu