Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerwiec 2004 - miesiąc totalnie pozbawiony gorąca
Autor Wiadomość
jorguś 
Poziom najwyższy
antymarcowiec


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 137 razy
Wiek: 25
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 7246
Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 14 Czerwiec 2020, 19:20   

FKP, Najlepiej wyszła ta epicka zima trzydziestolecia xD i najlepsze ze to idealne określenie na to co się odwaliło, ostatnio prawie tak ciepło było 30 lat temu (tam trochę ten grudzień więcej narozrabiał xD)
_________________
Niezasłużona wiosna niech nie odpuszcza
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 144 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23737
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 14 Czerwiec 2020, 19:32   

jorguś, No to był wygryw konkretny, większej gafy te pismaki zaliczyć już chyba nie mogą XD
_________________
Aktualna pora roku: Wczesna wiosna :jupi: :jupi: :jupi:
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 14 Czerwiec 2020, 19:41   

Wracając do tematu czerwiec 2004 w Toruniu był jedynym bez tavg > 20 st.
https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2004-06-30&rodzaj=st&imgwid=353180250&dni=30&ord=asc

Oprócz niego takimi miesiącami letnimi były też lipiec 1979 i sierpień 1956, ale nie muszę mówić, że nawet bezwzględnie były one sporo chłodniejsze od tamtego czerwca.

Powiem szczerze, że w swojej prognozie widziałem dość zbliżony równie umiarkowany i stabilny czerwiec, ale ostatnie dni już zaprzeczają jego całokształtowi ;-) .
Żeby było ciekawie do tej pory czerwiec 2020 jest niemal w 100% identyczny co moja projekcja sierpnia 2020 (oczywiście odpowiednio o te 2 st. Cieplejszy). Pierwsza dekada chłodna i stabilna, dynamiczne ocieplenie na początku drugiej. W trzeciej dekadzie sierpnia widziałem sporo lampki i rzeskich nocy
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)


Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13554
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 1 Październik 2020, 20:32   

Jak tak teraz patrzę na ten miesiąc, to mi się nawet podoba. Noce w znacznej większości przystępne (choć mogłyby być trochę chłodniejsze mimo wszystko), a mimo niskich tmaks. na ładną pogodę znalazło się stosunkowo dużo miejsca. ;-) Teraz jak wiem, że dni letnie pozbawione chmur są mało co możliwe (bo wraz z ciepłem rozwijają się układy konwekcyjne odpowiedzialne za powstawanie jakiś Cumulusów), to przyjąłbym taki miesiąc. ;-) Może wydawać się niemrawy i bezpłciowy, ale z 2 strony kto powiedział, że w wakacje musi być cały gorąco i upalnie? Paradoksalnie jak byłem dzieciakiem, to doświadczałem niekiedy latem pogody bardziej podobnej do wiosny lub jesieni. Nie było cały czas gorąco, jak to ma zwykle teraz miejsce. ;-) Opady były bardziej regularne, a załamania pogodowe tym samym "mniej bolały". ;-)

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2004-06-30&rodzaj=st&imgwid=350190566&dni=30&ord=asc
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10