Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Lipiec 2014
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10945
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 11 Lipiec 2019, 13:34   Lipiec 2014

Lipiec 2014 u mnie w Gliwicach.



 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 11 Lipiec 2019, 21:35   

Widać ogromną różnicę między Gliwicami a Toruniem
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 11 Lipiec 2019, 21:36   

W dodatku często w różnych dniach tamtego miesiąca stacja W Toruniu notowała najwyższe wartości.
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10945
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 12 Lipiec 2019, 10:15   

U mnie lipce 2014 oraz 2015 miały podobną średnią temperaturę, a u Ciebie :?:
Poza tym, ten drugi lipiec przyniósł większą liczbę dni upalnych.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 12 Lipiec 2019, 12:08   

U mnie zupełnie inne lipce.
2014- tśr. 22,1 st.
2015- tśr. 19,1 st. (taką samą miał lipiec 2013,podobną lipiec 2016, 19,2 st.)
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13745
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 11 Lipiec 2020, 22:26   

Jedyny "+" to całkiem względnie stabilne temp. w ciągu dnia. Ale noce przeważnie dość ciepłe (na szczęście nie zawsze) i pogoda lubiącą się bardzo często psuć. Średnio ciekawy miesiąc, ale biorąc pod uwagę, że to lipiec, to już ignoruję dużą ilość odnotowań przy ostatniej zakładce. :cry:

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2014-07-31&rodzaj=st&imgwid=350190566&dni=31&ord=desc
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 8 Maj 2021, 15:31   

Mój lipiec 2014

Do 12.07: https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2014-07-31&rodzaj=st&imgwid=249190480&dni=31&ord=asc

I od 19.07: https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2014-07-31&rodzaj=st&imgwid=249220170&dni=31&ord=asc
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 108 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11673
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 8 Maj 2021, 15:58   

Niesłychanie dynamiczny miesiąc, Król wśród sezonów burzowych, jazda bez trzymanki - lipiec 2014 zasługuje na takie określenia :D
Pod względem ilości burz nie ma lipca, który mógłby z nim się równać. Przechodziły prawie codziennie, niosąc deszcz, błyskawice i chwilowe zmiany pogody, po których znów robiło się ciepło.
Miesiąc rozpoczynał się jednak kontynuacją ochłodzenia z końcówki czerwca. 2 lipca intensywnie padało przy zaledwie 18 stopniach temperatury minimalnej. Warto było jednak znieść to choćby dla widoku pięknej zieleni połyskującej w pełnym Słońcu 4 lipca, kiedy temperatura wzbiła się do 27,3 stopnia. Robiło się gorąco, ale już następnego dnia temperaturom asystowały burze. Nie opuściły także dwóch pierwszych upalnych dni - 7 i 8 lipca. Po nich nadeszło najgłębsze ochłodzenie. Wprawdzie tylko 12 lipca temperatura maksymalna była nieprzyzwoita i wynosiła 17,6 stopnia, jednak już poprzednie dni z lekkimi przekroczeniami 20 stopni miały w sobie dużo chmur i deszczu. 11 lipca spadło całe 41 mm.
Ponownie ociepliło się 13 lipca i wtedy zaczęła się frajda. Częste burze, gorące lecz przy tym obfitujące w konwekcje dni, częste opady wśród których prym wiedzie niosąca 33 mm wody ulewa z 17 lipca, wiele atrakcji. Dominował subupał, zaś same przekroczenia 30 stopni oprócz wspomnianych wcześniej dni w I dekadzie, przyniosły już tylko 20 i 21 lipca, przy czym ten drugi tylko do połowy. Zwolennikom lampowego upału musiał wystarczyć 20 lipca 2014.
Początek III dekady był trochę bardziej żabkowy i pochmurny, jednak temperatury cały czas zobowiązywały. Od 25 lipca do końca notowano stabilne 27-29 stopni, nadal pełne burz i dość pochmurne, aczkolwiek z tego co pamiętam, usłonecznienie jest tu zaniżone.
Miesiąc miał niestety trochę wad. Niewiele było w nim takich spokojnych, słonecznych dni możliwych do zagospodarowania od rana do wieczora. Dynamika była jednak trochę przesadzona, jak wiecie z mojej relacji z sezonu burzowego, trzeba było trochę przestawić swój rytm dnia. Było też bardzo mokro, kałuże spotkać można było na każdym kroku. Spadło w końcu aż 166,8 mm, bardzo dużo. To drugi najbardziej mokry lipiec minionej dekady, bez choćby jednej bezdeszczowej pentady.
Temperatury były w nim wysokie, ale na tle innych regionów Polski, najbardziej łagodne. Średnia temperatura wyniosła 19,8 stopnia, więc bardzo dużo, ale bez ekstremum. Pracowały na to w dużej mierze ciepłe noce. Średnia temperatura minimalna równa 14,8 stopnia, jest drugą najwyższą w historii, tylko noce lipca 2010 okazały się bardziej tropikalne.
Choć czasami pojawiają się mieszane uczucia, jako fan burz bardzo lubię ten miesiąc :) A jako coraz większy zwolennik łączenia wysokich temperatur z opadami - jestem prawie że jego fanem :D
Podsumowanie krótkie, większe bailando zrobiłem w opowieści o sezonie burzowym tamtego roku ;)

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2014-07-31&rodzaj=st&imgwid=349200660&dni=31&ord=asc

_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

1980 > 2024
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 8 Maj 2021, 16:23   

Nie wiedziałem, że Bailando jest takie stare xd
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 108 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11673
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 8 Maj 2021, 16:49   

A owszem, jest :D To wprawdzie nie była oficjalna piosenka piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii, ale i tak często rozbrzmiewała przy ich okazji.
Z lipcem 2014 kojarzy mi się też sporo innych kawałków, m.in. te:






Ostatnia pozycja może zdziwić, ale tak, dopiero w lipcu 2014 odkryłem tę piosenkę i spodobała mi się :) Najmocniej kojarzy się z okolicami 27-28 lipca. Z kolei "Nobody to love" to dla mnie numer dwa tego miesiąca, nawet zastanawiałem się czy nie wyróżnić jej bezpośrednio w podsumowaniu, ale jednak to "Bailando" wygrało :D Dużo skojarzeń mam także z sierpniem, ale to w kolejnym podsumowaniu :)
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

1980 > 2024
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10