Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerwiec 2008
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 103 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10932
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 9 Kwiecień 2019, 12:34   Czerwiec 2008

Jeden z najlepszych czerwców w historii pomiarów w XXI wieku - gorący i słoneczny, ale bez meczących upałów. Jedynymi jego mankamentami były chłodne noce (dzięki czemu anomalia na plus nie była w nim aż tak imponująca) oraz pogorszenie pogody i ochłodzenie w dniach 11-17.06.



 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 132 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35176
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 10 Kwiecień 2019, 12:17   

Tak to był dobry czerwiec, miał wiele przyjemnych letnich dni z tmax 20-27 i oczywiście mnóstwo słoneczka. Miał też niewiele męczących nocy z temperaturami powyżej 15 stopni.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19167
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 6 Czerwiec 2019, 16:03   

Najlepszy z możliwych czerwcow :-D nie sądzę by kiedy kolwiek trafił się równie wspanialy
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 103 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10932
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 6 Czerwiec 2019, 16:08   

Wbrew pozorom jeszcze lepszy czerwiec jest możliwy, ale raczej prędko się to nie zdarzy. Czerwiec 2008 miał takie mankamenty, jak: chłodne noce, brak upalnych dni (dla miłośników upałów) oraz pogorszenie pogody do poziomu kwietnia w dniach 11-17.06. A mimo wszystko do dnia dzisiejszego jest jednym z najlepszych czerwców.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19167
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 6 Czerwiec 2019, 16:19   

Ja go m.in. cenię za brak upałów właśnie, ale było wiele ciepłych i letnich dni. W dodatku miał u mnie rekord uslonecznienia :-D
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19167
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 16 Listopad 2019, 23:45   

Jeszcze propos tego wspaniałego miesiąca :-D
Jego zaletą była przeciętna suma opadów (co jak na tak piękny miesiąc wydaje się mało prawdopodobne).
Dziś z rodziną przeglądając album, znalazłem kilka zdjęć z naszego podwórka, z 29 czerwca tamtego roku. Trawa wówczas przypominała siano, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić, byliśmy po ekstremalnie suchym maju, pomiędzy 24 V, a 13 VI przez niemal 3 tygodnie nie spadła ani kropla deszczu :!:
Dalej też nie było jakiś poważniejszych ulew, lipiec też był bardzo suchy.
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 216 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 14496
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 17 Listopad 2019, 14:28   

Czerwiec 2008 na działce:

_________________
Dnia 20 marca o godz. 4:07 Słońce przekroczyło punkt Barana rozpoczynając astronomiczną wiosnę .Potrwa ona do przesilenia letniego. Nazajutrz, czyli 21 marca jest początek wiosny kalendarzowej.
A od 21 czerwca to już kalendarzowe lato!
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 132 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35176
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 18 Listopad 2019, 15:00   

Mi tamten miesiąc się jakoś kojarzy z zielenią, jak wracam do dziecięcych wspomnień. Ale to tylko wspomnienia.

Na pewno jednak mieliśmy wtedy do czynienia z niemałą suszą hydrologiczną. To był już któryś rok z rzędu ze znacznym niedoborem opadu. Ostatni miesiąc realnie deszczowy/śnieżny przed czerwcem 2008 to... lipiec 2007. Wcześniej... styczeń 2007 (tutaj najpierw ulewy, potem śnieżyce, z drugiej strony przy takim cieple, słońcu i wietrze, parowanie było na pewno znacznie większe). Wcześniej oczywiście sierpień 2006. Wcześniej szeroko rozumiana zima 2005/06, nie tylko niezwykle mroźna i ekstremalnie pochmurna, ale i bardzo wilgotna (głównie śnieżna). Wcześniej kombinacja luty+marzec 2005 (nigdy nie zapomnę tamtych zasp z marca). Wcześniej.... może maj 2004 (sumarycznie bez szału, ale co chwila padało, słońca jak na lekarstwo, do tego chłodno). No i ogólnie cofając się dalej do tyłu to już więcej takich ekscesów się znajdzie, można powiedzieć, że od tej podobno paskudnej i deszczowej rzekomo (zwłaszcza ten straszny lipiec tak deszczowy, że jedyne istotne opady pochodziły z termicznych burz) pory ciepłej 2004 się to wszystko zaczęło. A na dobre zaczęło kończyć w 2009 roku, który mimo wielu pięknych miesięcy nie skąpił opadów i pluchowatych miesięcy. A po nim 2010 załatwił sprawę... na jakiś czas ;)
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 107 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11666
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 18 Listopad 2019, 15:44   

Mnie czerwiec 2008 kojarzy się z piękną, słoneczną końcówką spędzoną nad Bałtykiem. Codziennie chodziło się na zachód słońca, nie było ani jednego pochmurnego dnia, ale pamiętam też wahania termiczne które potwierdza Ogimet. Zdarzyło się kilka dni z temperaturą jak w środku lata, ale też sporo zupełnie przeciętnych. 24 czerwca poszliśmy na spacer brzegiem morza, bylo 16 stopni i wiał wiatr, silna bryza. Pamiętam że miałem wyedy na sobie ortalionową kurtkę z kapturem, odczuwalnie zrobiło się zimno. Ogólnie jednak bardzo fajny pogodowo pobyt.
Inne co dobrze pamiętam z tego czerwca, to kilka bezchmurnych dni na początku, z bardzo przyjemną temperaturą, bardzo mi się to podobało. Słonecznie było jednak przez prawie cały czas, przyjemnie spędzało się czas na zewnątrz, a temperatury były bardzo fajnie rozłożone, bez dłuższych ciągów gorących ani chłodniejszych dni. Dla mnie to drugi najlepszy czerwiec po 2017.
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

1980 > 2024
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 103 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10932
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 18 Listopad 2019, 15:54   

Ja także byłem nad Bałtykiem w 2008 roku, a dokładnie w Kołobrzegu. Byłem tam od 14 do 21 lipca, czyli niestety trafiłem w gorszy pogodowo okres tamtego lata.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10