Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Sierpień 2005
Autor Wiadomość
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 26 Listopad 2019, 21:18   

@kmroz gdzie żem napisał, że II połowa sierpnia 2002 lepsza niż w 2005 :oops: uważam, że wręcz przeciwnie ;-)
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 26 Listopad 2019, 21:20   

Tak, lato 2005 cieplejsze i zdecydowanie pogodniejsze na N części Polski :-D bardzo podobne niby do lata 2014, ale o wiele przyjemniejsze
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 26 Listopad 2019, 21:20   

Jacob napisał/a:
@kmroz gdzie żem napisał, że II połowa sierpnia 2002 lepsza niż w 2005 uważam, że wręcz przeciwnie


W poście o sierpniu 2002, przynajmniej tak zrozumiałem. Ale już widzę, że źle zrozumiałem, mówiąc "nie tak piękna jak 3 lata wcześniej" miałeś na myśli konkretnie dane usłonecznienia, a nie swoje subiektywne odczucia :lol:
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 26 Listopad 2019, 21:21   

Tak , powiniem doprecyzować to zdanie :lol:
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 26 Listopad 2019, 21:23   

Jacob napisał/a:
Tak, lato 2005 cieplejsze i zdecydowanie pogodniejsze na N części Polski bardzo podobne niby do lata 2014, ale o wiele przyjemniejsze


No lipiec 2005 dla mnie lepszy dużo, ale co z tego i tak bardzo wątpliwy. A pod pewnymi względami to nawet wolę lipiec 2014, on przynajmniej nie przynosił takich nudnych upałów.

Co do czerwca, to mam dylemat, w 2005 za duża polaryzacja - pierwsza połowa paskudna, druga za sucha. W sumie podobny case z sierpniem, jednak mimo to, uważam ten z 2005 za znacznie przyjemniejszy.
W 2014 nie było takich jasnych podziałów na połowy, co uważam na plus. W 2005 były one wgl częste - tak samo dotyczyły stycznia, marca czy maja. Tyle, że styczeń trochę w drugą stronę ;)

Ogólnie, uważam że czerwiec był nieco lepszy w 2014, ale już lipiec i sierpień w 2005.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 26 Listopad 2019, 21:26   

Jacob napisał/a:

Wysłany: Dzisiaj 21:21
Tak , powiniem doprecyzować to zdanie


No mnie to ostatnio mocno odpycha taka totalna stagnacja jak w 2 połowie sierpnia 2002. Są pewne granice. Z pewnością jednak był to miły okres do życia, a i po wielu burzach z wcześniejszych fragmentów lata, susza się tak nie dawała we znaki. Długie już całkiem noce, sprawiały, że po gorącym dniu, bez problemu można było schłodzić domostwa i... własne ciało, a znacznie dłuższe niż w czerwcu cienie też umożliwiały łatwiej się schronić nawet w tych najpiekielniejszych godzinach dnia. Ten okres uświadamia mi, jak ważne są rześkie noce po gorących dniach.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 26 Listopad 2019, 21:42   

Ja ostatnio zwróciłem uwagę, że wsyzstkie miesiące lata 2003 były bardzo podzielone na połowy, I połowy czerwca i sierpnia gorące i wyjątkowo pogodne, drugie już dość przeciętne, pogodne, ale znacznie mniej niż pierwsze, pierwsza połowa lipca zbliżona do tsmtych drugich połów, ale trochę pochmurniejsza, dryga totalny zaduch. Lato 2005 też bardzo podzielone, w tym wypadku również sierpień powtórzył schemat czerwca, a I połowa lipca Ii połowy czerwca (i sierpnia) ;-) . Lato 2018 z kolei przyniosło konkretny podział dekadowy
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 26 Listopad 2019, 21:46   

Jacob napisał/a:
Lato 2018 z kolei przyniosło konkretny podział dekadowy


Trzy akty trzech tragedii, niczym w maju 2007. Chociaż prawdę, mówiąc, dwa ostatnie akty tej trzeciej "tragedii" nie były wcale złe.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 108 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11673
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 26 Listopad 2019, 21:48   

W Nowym Sączu to ostatni sierpień bez przekroczenia 30 stopni. Dla mnie przyjemny miesiąc, zwłaszcza bardzo ładna, choć nierewelacyjna III dekada, choć niestety w tym sierpniu znalazło się też dużo słotnych i niepasujących do lata epizodów. Pamiętam zimny i bardzo mokry początek, który mocno kontrastował z silnym upałem w końcówce lipca. Na szczęście nic co złe nie trwało zbyt długo, piękne dni wystąpiły w każdym okresie sierpnia 2005, stąd mimo niskich temperatur i usłonecznienia, nie oceniam go negatywnie :)
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

1980 > 2024
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 108 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11673
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 26 Listopad 2019, 21:55   

kmroz napisał/a:
Jacob napisał/a:
Lato 2018 z kolei przyniosło konkretny podział dekadowy


Trzy akty trzech tragedii, niczym w maju 2007. Chociaż prawdę, mówiąc, dwa ostatnie akty tej trzeciej "tragedii" nie były wcale złe.

Dla mnie jeszcze czwarty akt lata (I dekada lipca) był bardzo przyjemny, choć u Ciebie ten czas okazał się już wyraźnie cieplejszy. Ty miałeś za to dużo lepszy przedostatni akt lata niż ja, więc rachunki wyrównane :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10