Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Grudzień 2013
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 102 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10848
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 25 Wrzesień 2019, 14:21   Grudzień 2013

Miesiąc ten (w skali szkolnej) zasługuje na solidną piątkę (szóstkę zostawiam dla grudnia 2015 oraz 2006). Przez niemal cały miesiąc było ciepło, sucho, i co najważniejsze - było dużo Słońca, oczywiście jak na możliwości tego miesiąca.
Jedyne opady śniegu wystąpiły podczas przechodzenia orkanu Ksawery. Ale i tak pokrywa śnieżna nie była zbyt wielka, gdyż widać było prześwitującą trawę.
No i nie należy też zapominać o halnym, który zaatakował ciepłem podczas Świąt. Boże Narodzenie znowu było zupełnie niezimowe.



 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 25 Wrzesień 2019, 18:58   

Niezbyt sprawiedliwy grudzień pod względem uslonecznienia, od strony S to prawdziwe cudo, w Toruniu przeciętny, a dalej na N poniżej normy :!: . Ale cały miesiąc nawet udany, ale i tak do pięt nie dorasta grudniom 2006 i 2015 ;-)
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35047
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 26 Wrzesień 2019, 23:14   

Jacob napisał/a:
Ale cały miesiąc nawet udany, ale i tak do pięt nie dorasta grudniom 2006 i 2015


W mojej opinii był lepszy od grudnia 2006. W tym 13 lat temu to poza cudną pierwszą dekadą grudnia było tak sobie - dużo smogowej zgniłki przede wszystkim, ostatnia dekada to jeden wielki zgniły wyż.

Aczkolwiek grudzień 2015 zostawia wszystkie za swoimi plecami i to jest oczywiste.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan ostrych zim



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11605
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 26 Wrzesień 2019, 23:34   

Niestety mam z tym grudniem podobny problem co z marcem 2019.Był piękny, tylko że... wiatr, dużo wiatru i jeszcze więcej wiatru. Obecny był przez ptaktycznie cały miesiąc, przy czym w najsilniejszej formie na początku (orkan Ksawery, ok. 5-7 XII) i w porze Świąt. Wigilia 2013 była wyjątkowo piękna - bardzo ciepła, pogodna i czysta, bo delikatnie wiało. Niestety w najbardziej magiczną noc roku zerwał się istny huragan, który niestety złamał świerk w moim ogrodzie i sporo drzew w okolicy. Końcówka miesiąca była dość niemrawa, z wyjątkiem fenomenalnego 28 grudnia.
Ogólnie miesiąc był mimo wszystko udany, bo zabrakło w nim prawdziwie ciemnych okresów. Nie był jakoś szczególnie ciepły - TŚr 2,1 to wśród współczesnych grudni szara myszka. Jedyne naprawdę solidne ocieplenie nastąpiło w nim bowiem właśnie w porze Świąt i zostało stymulowane halnym. Na uwagę zasługuje także fakt, że nie przyniósł ani jednego dnia z całodobowym mrozem i żadnej pokrywy śnieżnej.
Grudzień 2013 zapamiętałem jako dobry miesiąc, i to mimo że nie przyniósł praktycznie żadnej zimy, którą wtedy najbardziej toleruję. Niemniej jednak nie godzi mi się porównywać go z takim diamentem, jakim był grudzień 2015; co więcej lepszy od niego był dla mnie również 2016. Wydaje mi się również delikatnie słabszy od grudnia 2006, co mimo wszystko stawia grudzień 2013 w czołówce najlepszych ciepłych pierwszych miesięcy zimy :)
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Drogi Jacobie, wróć do nas :!:
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35047
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 27 Wrzesień 2019, 16:44   

PiotrNS napisał/a:
Wydaje mi się również delikatnie słabszy od grudnia 2006, co mimo wszystko stawia grudzień 2013 w czołówce najlepszych ciepłych pierwszych miesięcy zimy


Na południu zgodzę się, że grudzień 2006 mógł być lepszy, bo tam druga dekada też była niezła, a trzecia nijaka, ale przynajmniej bardzo pogodna. U mnie na dobrą sprawę od 10.12 to przypominał taki grudzień 2018, a nawet z pewnych przyczyn był nieco gorszy...
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35047
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 27 Wrzesień 2019, 16:45   

Ogółem mi wiatr w porze chłodnej z kierunków S/SW/W zbytnio nie przeszkadza. Chociaż są pewne granice, jak łamie świerki, to ciężko być z niego zadowolonym.

Jeszcze co do grudnia 2016, u was na S to był mroźny, pogodny miesiąc, podobnie jak następujący po nim styczeń. Mi takie coś, jak dobrze wiecie, zbytnio nie odpowiada, ale dla osób lubiących mroźne zimy oczywiście był to raj.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 27 Wrzesień 2019, 17:26   

U mnie grudzień 2016 był 2 najpogodniejszy, zaraz po grudniu 1972, trzecie miejsce oczywiście grudzień 2015, 4 ex aeuqo grudnie 1996 i 2002, żeby uzupełnić do 10-ki to jeszcze dodam grudnie 1983,1991,1999 i 2006 :-D
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35047
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 27 Wrzesień 2019, 17:28   

O, to faktycznie szok, że grudzień 2013 nie trafił w Toruniu do pierwszej dziesiątki ;)
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 27 Wrzesień 2019, 17:29   

Policzyłem i nawet nie trafił do pierwszej 20-tki :!: :-o
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35047
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 27 Wrzesień 2019, 22:13   

Jacob

Właśnie sobie porównałem dane usłonecznienia z godzinowym zachmurzeniem z grudnia 2013 w Toruniu i ewidentnie w tym miesiącu był na tej stacji jakiś błąd w pomiarze.

https://www.ogimet.com/cg...d=REV&Send=Send

Przykładowo Wigilia, w której na niebie była tylko ławica cirrusów (które bez problemu przepuszczają słońce, dopóki nie spojrzysz w niebo, to nie jesteś nawet świadomy ich obecności) pokazuje ledwo.... godzinę słońca...

Swoją drogą, właśnie zobaczyłem coś co mną aż wstrząsnęło, w Toruniu serio 24.12 o 8:00 rano jest jeszcze ciemno?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10