Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Lipiec 2003
Autor Wiadomość
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 8 Czerwiec 2020, 17:55   Lipiec 2003

Pierwsza połowa naprawdę niezła, ale ten tropik z drugiej trochę straszny 🤪
https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2003-07-31&rodzaj=st&imgwid=353180250&dni=31&ord=asc

Drugi i ostatni miesiąc, którego nie znielubiłem z tamtego roku, ale też niezbyt polubiłem :-P

Druga połowa to mierzenie FKP :mrgreen:
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 144 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23737
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 8 Czerwiec 2020, 17:56   

Tropik to dużo powiedziane, takie umiarkowane, nie za słoneczne latko :-)
_________________
Aktualna pora roku: Wczesna wiosna :jupi: :jupi: :jupi:
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 8 Czerwiec 2020, 20:50   

W sumie to samo co Jacob mówi, chociaż ogólnie opady mogły być regularniejsze, wcale na pierwszy rzut oka nie widać, że miesiąc był mokry, a sumę i tak wyrobiły głównie obwarzanki...

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2003-07-31&rodzaj=st&imgwid=252200120&dni=31&ord=asc
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 11 Październik 2020, 18:51   

Miesiąc zjechany przez Piotra za skrajne 2 połowy. Fakt pierwsza połowa jak na swój czas była chłodna. Sprawdziłem to w tym wieku tylko w 2004 była zimniejsza i w 2019 nieznacznie (o 0,2 st.)

Za to druga połowa była cieplejsza o ok. 5 stopni :!:
https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2003-07-31&rodzaj=st&imgwid=353180250&dni=31&ord=asc

Nie mniej jednak bardzo lubię ten miesiąc, bo był dynamiczny, ale przede wszystkim jego druga połowa i bardzo kojarzy mi się z czerwcem 2020 tylko bardziej kontrastowy z ;-)
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 11 Październik 2020, 18:54   

W Toruniu to już w ogóle poezja ten miesiąc, jeden z fajniejszych lipców :jupi:
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 11 Październik 2020, 18:55   

Chociaż obawiam się, że te dni 25-26.07 nie były wcale takim miłym tropikalnym loszkiem, w rzeczywistości pewnie była niezła żarówa - pamiętajmy, że Toruń mocno zaniżał usłonecznienie w latach 1999-2004.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 11 Październik 2020, 18:55   

Jeszcze było sporo rosy, a rosa to prawie zawsze oznacza piękną pogodę.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan ostrych zim



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11607
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 11 Październik 2020, 19:15   

Ja mimo wszystko uważam ten lipiec za jeden z najgorszych w XXI wieku. Zauważyłem, że o ile w przypadku najbardziej nielubianych przeze mnie sierpniów głównym winowajcą jest długotrwały gorąc i upał, tak w antyczołówce lipców wszystkie oprócz 2006 nagrabiły sobie u mnie jazdą po skrajnościach, tj. również 2007 i 2011.
Lipiec 2003 rozpoczął się jeszcze gorącym okresem przy jednak dość sporym zachmurzeniu. Później jednak dekada 5-14 lipca, to typowe lato Pięciolatki - chłodne, a 6 i 7 lipca wręcz zimne, dni z małymi ilościami Słońca i (to akurat dobrze) częstymi opadami, które jednak często nie były tak wyraźne, jak bym sobie tego życzył. 15 lipca był dniem zmiany, przełamania... i już dnia następnego weszła druga termiczna skrajność - gorąco-upalna aura dominująca do 28 lipca, kiedy nadeszło krótkie mokre ochłodzenie. Owszem, w ciągu tego gorącego okresu często grzmiało i padało, ale odnoszę też wrażenie, że było bardzo parno. Miesiąc sumarycznie zapisał się w opadowej normie (102,5 mm) i to na pewno trzeba zaliczyć mu na plus, jednak ta skrajność połączona z niskim usłonecznieniem już do mnie nie przemawia. Nie lubię, kiedy w danym miesiącu dwie połowy są jak dwa różne światy (chyba że trafiłby się tak spolaryzowany grudzień, a tą zimniejszą i "mokrzejszą" połową byłaby ta druga :lol: ), a ponadto bardzo brakuje mi umiarkowania, takiego zwykłego, w miarę pogodnego umiarkowania. To trochę jak w czerwcu 2018, poza raptem kilkoma dniami miałem w nim albo gorąco albo bubu. W lipcu 2003 zwyciężyło to pierwsze, bo miesiąc, w dużej mierze pracą słusznie zapamiętanych przez Jorgusia gorących nocy w II połowie, zapisał się jako ciepły, ze średnią 19,1 stopnia.

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2003-07-31&rodzaj=st&imgwid=349200660&dni=31&ord=asc

_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Drogi Jacobie, wróć do nas :!:
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 11 Październik 2020, 19:18   

Mi z latami dzieciństwa kojarzą się dwie piosenki tej piosenkarki, obie wspólne wykonane z Bregovicem.

Ta druga piosenka myślałem, że jest kołysanką :lol: :lol:



_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 11 Październik 2020, 19:19   

A co do lipca 2003 w regionie NS, to faktycznie gorszy, ta pierwsza połowa już za chłodna jak na lato i ciemniutka jak cholera. Jednak do drugiej połowy nie mam i u was większych uwag, jedyne co, to te burze, które jak obserwator pokazuje, były, mogły przynosić częściej opady, a nie tylko bokiem. Chociaż znając życie pewnie kurort mijały, a właśnie u Ciebie serio wtedy padało. Zwykle tak jest ;)
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10