Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Śnieżny armageddon z połowy lutego 2012
Autor Wiadomość
pawel 
Moderator
fan 1 stycznia 2023



Hobby: Meteorologia
Pomógł: 24 razy
Wiek: 27
Dołączył: 08 Lis 2019
Posty: 5139
Miejsce zamieszkania: Kasina Wielka
Wysłany: 4 Luty 2021, 13:40   Śnieżny armageddon z połowy lutego 2012

16 lutego 2012


Zwały ze świeżego odgarniania


17 lutego 2012
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan danych :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13893
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 4 Luty 2021, 14:57   

O kurczę, ale kosmiczne ilości śniegu. ;-) Sam mam nadzieję, że taki widok nas raczej uniknie w najbliższych dniach, a dojdzie kilka, maks. kilkanaście cm. :-(
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
Janekl 
Poziom najwyższy
Janek


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 38 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Sie 2019
Posty: 6253
Miejsce zamieszkania: Kaszuby
Wysłany: 4 Luty 2021, 15:07   

No nieźle u mnie w lutym 2012 roku najwięcej śniegu 54 cm i co dziwne porządnie nasypało po wielkich mrozach już w czasie odwilży.
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan danych :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13893
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 4 Luty 2021, 16:17   

A no właśnie tak, śnieżyce z 2012 pojawiły się w charakterze odwilży (już raczej trwalszej), a jeśli te w najbliższych dniach się sprawdzą, to co dalej będzie :?: :-(
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 221 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 14575
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 4 Luty 2021, 16:20   

Jaki tam "armagedon" :?: . Ktoś tu mocno przegina. Młodsi nie mogli tego widzieć, ale prawdziwy "śnieżny armagedon" to był Sylwester 1978/79 i następująca po nim "zima stulecia" Oczywiście ubiegłego. Po czymś takim luty 2012 to "mały Pikuś". :lol: Już gorsza była wielkanoc roku 2013. :snieg: Zresztą co innego tereny podgórskie, a co innego wysoczyzna siedlecka.
_________________
Dnia 20 marca o godz. 4:07 Słońce przekroczyło punkt Barana rozpoczynając astronomiczną wiosnę .Potrwa ona do przesilenia letniego. Nazajutrz, czyli 21 marca jest początek wiosny kalendarzowej.
A od 21 czerwca to już kalendarzowe lato!
 
     
pawel 
Moderator
fan 1 stycznia 2023



Hobby: Meteorologia
Pomógł: 24 razy
Wiek: 27
Dołączył: 08 Lis 2019
Posty: 5139
Miejsce zamieszkania: Kasina Wielka
Wysłany: 4 Luty 2021, 18:59   

W Sylwestra 1978 to u mnie nie było nawet grama śniegu :mrgreen: . A do 15 stycznia pokrywa nie przekraczała kilkunastu centymetrów. A ten mały Pikuś :lol: przyniósł 106 cm pokrywy.
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan danych :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13893
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 4 Luty 2021, 19:16   

zgryźliwy tetryk napisał/a:
Młodsi nie mogli tego widzieć, ale prawdziwy "śnieżny armagedon" to był Sylwester 1978/79 i następująca po nim "zima stulecia" Oczywiście ubiegłego. Po czymś takim luty 2012 to "mały Pikuś". Już gorsza była wielkanoc roku 2013.


U mnie w tamtą Wielkanoc nie było źle (maks. 10 cm, więc na szczęście mniej niż na przełomie lat 1978 i 1979 i w lutym 2012- tu było koło 20 cm), ale niedaleko, na Górnym Śląsku już spadło prawie 30 cm. :-(
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 110 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11710
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 5 Luty 2021, 16:21   

zgryźliwy tetryk, zima 1978/1979 nie wszędzie zasłużyła na miano "zimy stulecia". W moim mieście np. styczeń i luty 1979 przyniosły w szczytowym momencie 30 cm śniegu - to bardzo dużo, ale mniej niż chociażby we wspomnianym lutym 2012 czy marcu 2013; prawdopodobnie większą akumulację śniegu przyniesie również trwający luty 2021. 20-stopniowych mrozów wtedy wcale nie było.
Śnieżność zimy mierzy się dodając do siebie dobowe sumy grubości pokrywy śnieżnej. W przypadku zimy 1978/79 suma dobowych wysokości pokrywy śnieżnej przez trzy miesiące wyniosła 1123 cm. Inna ostra zima PRL-u (1986/87) uzyskała 1753 cm. Bliższa zima 2005/06 to w sumie 1338 cm, zaś w sezonie 2004/05 aż 1564 cm uzyskał kwartał styczeń-marzec 2005. Zima miałaby szansę na stanie się iście ekstremalnie śnieżną, gdyby nie słaby grudzień.

Tak czy owak jednak prawdziwą zimą stulecia, nieporównywalną do żadnej innej zimy jaka po niej nadeszła, była zima 1962/63. Jej suma "śnieżności", to bagatela... 2956 cm. Do tego 30-stopniowe mrozy w dwóch miejscach i otrzymujemy zimę iście syberyjską. Takiej już nie będzie, nie wiem czy to dobrze czy nie.
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

18.01-17.04.2024. Kwartał katastrofy klimatycznej. Najstraszniejszy pogodowo w historii.
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan danych :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13893
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 5 Luty 2021, 16:25   

PiotrNS napisał/a:
Jej suma "śnieżności", to bagatela... 2956 cm. Do tego 30-stopniowe mrozy w dwóch miejscach i otrzymujemy zimę iście syberyjską. Takiej już nie będzie, nie wiem czy to dobrze czy nie.


Czasem mi się wydaje, że pobijemy rekord pokrywy śnieżnej w tym sezonie, wszystko przez ostatni łagodny ciąg. :-( A z mrozami póki co prawie nic ciekawego nie ma.... :-(
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 110 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11710
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 5 Luty 2021, 16:36   

Bartek617 napisał/a:
PiotrNS napisał/a:
Jej suma "śnieżności", to bagatela... 2956 cm. Do tego 30-stopniowe mrozy w dwóch miejscach i otrzymujemy zimę iście syberyjską. Takiej już nie będzie, nie wiem czy to dobrze czy nie.


Czasem mi się wydaje, że pobijemy rekord pokrywy śnieżnej w tym sezonie, wszystko przez ostatni łagodny ciąg. :-( A z mrozami póki co prawie nic ciekawego nie ma.... :-(

Oj nie, możemy iść na konfrontację z wieloma zimami, pobijać różne miesiące, ale przynajmniej dla NS nie damy rady nawet zbliżyć się do takiego wyniku. To były wielkie ilości śniegu już od grudnia, a w styczniu i lutym przez większość dni notowano ponad pół metra pokrywy. Takie ilości jakie do tej pory w tym roku były najwyższe, wtedy były nawet poniżej najniższych. Nie zdziwiłbym się, gdyby nawet zima 1928/1929 była mniej śnieżna od tamtej.
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

18.01-17.04.2024. Kwartał katastrofy klimatycznej. Najstraszniejszy pogodowo w historii.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11