Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie sitcomy
Autor Wiadomość
Pablo99 
Poziom najniższy


Hobby: Filmy
Wiek: 24
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 16
Wysłany: 9 Czerwiec 2021, 21:49   Polskie sitcomy

Co myślicie o polskich sitcomach takich jak: Miodowe lata, Świat według Kiepskich Lokatorzy, Sąsiedzi, Graczykowie?
Osobiście lubię tylko Miodowe lata i Świat według Kiepskich. Pozostałe niestety nie były do końca udane. Lokatorzy i Graczykowie może jeszcze byli okej ale Sąsiedzi i reszta to moim zdaniem dno.
Jednak uważam, że na pewno były lepsze od tego czym dzisiaj nas bombarduje polska telewizja,
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan ostrych zim



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11569
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 9 Czerwiec 2021, 22:24   

Moim zdaniem niektóre sitcomy rzeczywiście prezentowały niezbyt wysoki poziom, ale zdarzyło się też kilka seriali na tyle udanych, że śmieszą do dziś, np. "Miodowe lata" :D "Świat według Kiepskich" mnie akurat podoba się średnio, kiedyś lubiłem ten serial bardziej niż teraz. Niektóre ukazane tam sytuacje są moim zdaniem przerysowane, aczkolwiek wiele tekstów z tego serialu naprawdę potrafi rozbawić :) Najlepsze były chyba te odcinki sprzed zmiany fryzury Ferdka Kiepskiego, tak do 2007 roku.
"Graczyków" i "Lokatorów" pamiętam bardzo pobieżnie, za to "Sąsiadów" oglądałem i naprawdę lubiłem ten serial ;) Z perspektywy dziecka poczucie humoru jest jednak inne, bo jak obejrzałem sobie losowy odcinek tego sitcomu jakiś rok temu, już bardziej żenował niż śmieszył :-P Co innego przygody Karola i Tadzia, one bawią nadal :D

PS. A "Rodzinę zastępczą" lubiłeś :?:
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Drogi Jacobie, wróć do nas :!:
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)


Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13447
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 9 Czerwiec 2021, 22:25   

Pierwsze dwie pozycje kojarzę gorzej lub lepiej, bo obejrzałem przynajmniej kilka odcinków (z Kiepskich kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt). ;-) Na pozostałą trójkę natknąłem się przypadkowo w telewizji: jak coś widziałem, to jedynie urywki. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
jorguś 
Poziom najwyższy
antymarcowiec


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 136 razy
Wiek: 25
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 7233
Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 10 Czerwiec 2021, 09:03   

Ja za dzieciaka bardzo lubiłem "Miodowe lata", "Sąsiadów" i "Lokatorów", Kiepskich jakoś tak nie oglądałem, ale też chyba mama mi zniechęcała trochę ten serial xD
_________________
Aktualna pora roku: Środek wiosny 2021
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 144 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23679
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 10 Czerwiec 2021, 10:44   

Ja nie oglądałem nic z polskich seriali w zasadzie :-P
_________________
Aktualna pora roku: Wczesna wiosna :jupi: :jupi: :jupi:
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan ostrych zim



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11569
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 11 Czerwiec 2021, 16:39   

A pamiętacie ten serial :?: "Pensjonat pod różą" był emitowany w Polsacie w latach 2004-2006 i choć nie pamiętam fabuły (chyba była to wielowątkowa produkcja), to sam serial mocno utkwił mi w pamięci, głównie za sprawą piosenki z czołówki i napisów końcowych - chyba najładniejszej piosenki ze współczesnych polskich seriali :) Ten serial kojarzy mi się ze spokojnymi wczesnymi popołudniami po powrocie z zerówki, kiedy rodzice byli jeszcze w pracy i czekałem na ich powrót z Babcią. A melodię i fragmenty tekstu pamiętam po latach do dziś :D

_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Drogi Jacobie, wróć do nas :!:
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)


Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13447
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 11 Czerwiec 2021, 17:57   

Jak to z większością seriali, może z 2-3 odcinki kiedyś obejrzałem w telewizji i to wszystko. ;-) Wstyd się przyznać, ale fabuła nie jest mi dobrze znana. :-(
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan ostrych zim



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11569
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 11 Czerwiec 2021, 18:40   

To nie jest żaden powód do wstydu ;) Ja też dokładnie nie pamiętam, ten serial był emitowany jak byłem paruletnim dzieckiem i zapamiętałem przede wszystkim tę piosenkę ;) Według Wikipedii, akcja toczyła się w pensjonacie i ukazywała codzienne życie właścicieli i pracowników pensjonatu oraz historie poszczególnych gości pensjonatu. Wygląda całkiem przyjemnie :)
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Drogi Jacobie, wróć do nas :!:
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 200 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 14264
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 11 Czerwiec 2021, 21:58   Re: Polskie sitcomy

Pablo99 napisał/a:
Co myślicie o polskich sitcomach takich jak: Miodowe lata, Świat według Kiepskich, Lokatorzy, Sąsiedzi, Graczykowie?

Uważam, że sitcomy to filmy w najgorszym guście nakierowane na odbiór przez prymitywnego i pozbawionego inteligencji widza. Już sam nagrany śmiech wskazuje co tu jest (według "tfurcuf") śmieszne, pozbawiając widza możliwości własnej oceny. Nie oglądam, bo to bo prostu "Shit", "Scheisse", "Merde", "дерьмо" czyli GÓWNO w sam raz dla motłochu.
P.S. "Pensjonat pod różą" nie był sitcomem, lecz serialem obyczajowym, zresztą bardzo ciekawym.
FKP napisał/a:
Ja nie oglądałem nic z polskich seriali w zasadzie :-P

Ja za to nie oglądam seriali latynoskich i tureckich. Polskie, takie jak KLAN, M jak miłość, Na dobre i na złe , Na sygnale, a zwłaszcza kryminalny Ślad oglądam z przyjemnością. Ślad oglądam z nagrywarki PVR, gdyż nadawany jest po północy, zresztą filmy ze stacji komercyjnych lepiej jest oglądać z nagrań, bo wtedy można szybko "przewinąć" tasiemcowe reklamy przerywające film :ok: No i spodobał mi się rosyjski serial o Annie German, a także zrealizowany według Bułhakowa Mistrz i Małgorzata . Widziałem także polską wersję tego dzieła (czteroodcinkowy teatr telewizji), do rosyjskiej, pomimo gwiazdorskiej obsady nawet się nie umywa.
_________________
22 XII 2023 roku o godz. 4:48 Słońce przekroczyło Punkt Koziorożca. Zaczęła się zima astronomiczna i kalendarzowa. Astronomiczna potrwa do 20 III 2024 roku (równonoc wiosenna), kalendarzowa do 21 III 2024 roku. Od tych dni już będzie wiosna.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan ostrych zim



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11569
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 11 Czerwiec 2021, 22:23   

Cytat:
Uważam, że sitcomy to filmy w najgorszym guście nakierowane na odbiór przez prymitywnego i pozbawionego inteligencji widza. Już sam nagrany śmiech wskazuje co tu jest (według "tfurcuf") śmieszne

Akurat w "Miodowych latach" śmiech nie był podkładany. Serial kręcono w wyposażonym w obrotową scenę Teatrze Żydowskim w Warszawie z udziałem publiczności. Ta często reagowała śmiechem, ale naturalnym, niewymuszonym - nie wycinano go ze ścieżki dźwiękowej. W specjalnym świątecznym odcinku pt. "Pieśń strudzonego renifera" na końcu pokazane jest nawet jak zasiadająca w teatrze publiczność śpiewa i bawi się na widowni, podczas gdy aktorzy śpiewają tytułową piosenkę :) W niemal każdym odcinku "Miodowych lat" można zauważyć, że planem serialu była scena teatralna - kilka razy kamera pokazała coś, czego nie powinna była pokazać, np. brak sufitu czy brzeg scenografii.
A o "Pensjonacie pod różą" czytam właśnie opinie i recenzje. Faktycznie wygląda na bardzo sympatyczną produkcję. Zainteresowałem się nią z racji tej piosenki, która mi się przypomniała :)
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Drogi Jacobie, wróć do nas :!:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11