Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Subiektywne odczucia pogodowe poszczególnych miesięcy 2014 r
Autor Wiadomość
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 11 Lipiec 2019, 21:53   Subiektywne odczucia pogodowe poszczególnych miesięcy 2014 r

na plus: luty, marzec, kwiecień, czerwiec, sierpień, wrzesień i październik
neutralne: styczeń
na minus: maj, lipiec, listopad i grudzień
Co o nim sądzicie? Dla mnie również bardzo fajny :-D
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10945
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 14 Lipiec 2019, 10:28   

Na plus: luty, marzec, lipiec, wrzesień, październik, listopad;
Miesiące neutralne/obojętne: styczeń, kwiecień, grudzień;
Na minus: maj, czerwiec, sierpień.

Podsumowując:
Rok całkiem udany, jeden z najcieplejszych w historii pomiarów. Szkoda tylko, że najgorsze trzy miesiące trafiły się w cieplejszej połówce roku.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 108 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11672
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 14 Lipiec 2019, 10:55   

Na plus: luty, marzec, czerwiec, wrzesień
Na minus: styczeń, maj, lipiec, sierpień, grudzień
Kwiecień, październik i listopad neutralne
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

1980 > 2024
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 14 Lipiec 2019, 20:24   

Kwiecień na S faktycznie średni (wręcz zły). W NS najpaskudniejszy w obecnym wieku...
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 15 Lipiec 2019, 15:09   

Latem 2013 rozpoczęła się trwająca aż do września 2016 dobra pogodowa passa. Roczniki 2014 i 2015 w całości się na nią złapały, więc ich bardzo pozytywna ocena jest zrozumiała.

Rok 2014 cenie przede wszystkim za pierwszą połowę, która była chyba najlepsza. Słaby tylko maj, ale i tak daleki od tragedii (szkoda tylko, że najgorsze badziewie uderzyło akurat w majówkę). Styczeń w drugiej połowie również koszmarny, ale pierwsza go mocno neutralizuje. Okres do 11.01 to wręcz przedłużenie cudownej trzeciej dekady grudnia. Luty i marzec? Poza licznymi zimnymi i długimi nocami, również mało uwag, chociaż w lutym 2014 zdecydowanie zabrakło chociaż jednego wiosennego epizodu. Marzec za to miał parszywy okres od 2 do 8 marca. Ciemno, zimno i co gorsza... sucho. Bezużyteczny stratus. Potem już lepiej, miał dwa duże załamania, ale już z potrzebnym deszczem i nie aż tak zimne, więc mogę wybaczyć. Kwiecień również ładny. Pierwsze dwie dekady przeciętne, trzecia prawdziwie letnia z burzami.

Maj miał fatalną majówkę - najpierw jednocyfrowa ciemnica, potem przymrozki. Od 6 do 15.05 jakoś to wyglądało, potem dwa dni potrzebnych ulew (wiem, że na południu było dużo gorzej, ale u mnie były to tak naprawdę pierwsze porządne deszcze od 3 tygodni i było to około 30mm, dramatu nie ma). Druga połowa szalona, pojawiło się gorąco, groźne burze i marcowe chłody. Jednak po maju nadszedł niezły czerwiec, daleko mu do ideału, ale mi się podobał, miał sporo słonecznych dni z temperaturą 18-26 stopni tak jak lubię. Jednak parszywego początku i kilku słabszych dni z trzeciej pentadzie nie mogę mu darować...

Potem przyszedł lipiec, o którym już pisałem.... A po nim taki przeciętny sierpień, żeby nie powiedzieć słaby. Pierwsza dekada dość parno z gorącymi nocami, potem przeciętne usłonecznienie i bardzo niskie temperatury, druga połowa była naprawdę bardzo chłodna jak na lato, nawet jak na jego schyłek. Jedyny plus, że nie było uciążliwych deszczy, padało rzadko, ale w miarę konkretnie. Od marca wszystkie miesiące w 2014 przynosiły u mnie raczej wystarczająco opadów, więc zdecydowanie mogę to uznać za plus.

Potem od początku do września do 6.11 przeważała przyjemna pogoda. Wrzesień i pierwsza połowa października super, początek listopada to samo. Niestety od 7.11 pogoda się załamała, a naprawdę paskudnie zrobiło się od 15.11...... Jesień pożegnała się na dobre. Reszta roku odczuwalnie zimna/zimowa. W grudniu pojawiła się dwutygodniowa odwilż umiarkowanie pogodna (trochę słoneczka jednak było). Pierwsza dekada za to pochmurna, mroźna i bezśnieżna - jak druga połowa grudnia 2007. Ogółem ostatni "oktał" roku raczej słaby. Z grudnia nie można też zapomnieć o świątecznym potopie - tak jak od początku września do 21.12 praktycznie nic nie padało, tak potem w 4 dni spadło około 70mm deszczu. Były naprawdę groźne podtopienia, lało równo jak w drugiej dekadzie lipca 2018, przy podobnej ciemnicy....

Zakończyłem opowieść o roku 2014 dość smutnym akcentem, jednak cały rok był niezły - super zima, super wiosna, znośne lato mimo lipca i fajna duża część jesieni. Niestety lipiec i trochę listopad (poza początkiem) zabierają 2014 roku jednoznaczne zwycięstwo i musi je współdzielić z 2008 i 2015. Chociaż chyba nawet 2008 je wyprzedza, miał on mniej przecudnych okresów niby, ale odpuścił nam męki zimowe jak w drugich połowach styczni 2014 i 2015, czy męki letnie jak w lipcu 2014 i sierpniu 2015.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 15 Lipiec 2019, 15:36   

Dobra passa pogodowa trwała do września 2016 :?: dla mnie do sierpnia 2017, po fatalnym październiku 2016,kiepski był dopiero luty i okropny sierpień. Niestety jesień 2017 przerwała dobrą passę, potem fatalny 2018-ty jak dobrze pójdzie, to można uznać że dobra passa wróciła od lutego 2019, cudowny ruchomy kwartał, niestety o maju i czerwcu nawet nie mam ochoty mówić, ale jest spora szansa, że lipiec też będzie udany, o ile w III dekadzie nie zrobi się nieprzyzwoicie...
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 15 Lipiec 2019, 15:41   

no niestety okres 10.2016-02.2017 był dla mnie słaby, żeby nie powiedzieć bardzo słaby. od 5.10 do 26.02 praktycznie brak dwucyfrówek, masakra. Chodzi mi o to, że od lipca 2013 do września 2016 trafiały się niefajne, nawet bardzo niefajne okresy, ale trwały max 30-40 dni, a nie że przez 5 miesięcy fajne okresy były mniejszością...
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 160 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23916
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 5 Styczeń 2020, 10:35   

Na plus: luty, marzec, kwiecień, lipiec, wrzesień, październik
Na minus: styczeń, maj, sierpień
Neutralne: czerwiec, listopad i grudzień.
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia wiosny :jupi:

Wciąż brak wiosny, co skruszy lód.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 15 Kwiecień 2020, 21:16   

Kiedyś ulubiony, a jak teraz?

+ kwiecień, czerwiec (w sumie to naprawdę spoko był, jakoś się go ostatnio czepiałem), grudzień
N styczeń, luty (no, niech ma), marzec (za drugą połowę), maj, sierpień, październik
- lipiec, wrzesień :-? , listopad
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 15 Kwiecień 2020, 21:19   

+: styczeń, kwiecień i grudzień
N: marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień i październik
-: LLL (:lol:) i maj

Kiepski rok w każdym razie dużo gorszy niż poprzedni i ogółem gorszy niż którykolwiek od 2006 do 2013
Ostatnio zmieniony przez Jacob 15 Kwiecień 2020, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11