Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Maj 2000
Autor Wiadomość
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 9 Lipiec 2019, 21:44   Maj 2000

Ciekawe, że nikt tego maja nie poruszył... Najpogodniejszy maj w skali kraju, chociaż 2018 mógł być ładniejszy (dane na poltemp się kończą w 2016 roku)

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2000-05-31&rodzaj=st&imgwid=351210488&dni=31&ord=asc

Patrzę i widzę piękno - poza 15-18.05, 27-28.05 i paroma przymrozkami. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że stacja w Kozienicach kocha skrajności termiczne - co innego -3 w takiej Łodzi, a co innego w Kozienicach.

W pierwszej połowie maja mogło brakować zieleni, ale na szczęście druga nadrobiła. Natomiast po 3 dniach potrzebnych opadów wróciła lampa, co też bardzo cieszy. Było zaledwie 5 dni z usłonecznieniem <6h i każdy z nich przyniósł sensowną ilość opadów. Jakby każde chmury w porze ciepłej były tak użyteczne....
 
     
Awin 
Poziom 5


Hobby: Meteorologia
Dołączył: 26 Cze 2019
Posty: 363
Wysłany: 9 Lipiec 2019, 21:47   

Zdecydowanie maj 2018 słoneczniejszy, ale miesiąc ruchomy od połowy kwietnia do połowy maja 2000... No właśnie.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 9 Lipiec 2019, 21:48   

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2000-05-31&rodzaj=st&imgwid=353180250&dni=31&ord=asc&XwiPLmOtd_ZFa=mK*v8ijupJGoV&erhAPgHQklBc=J3mwQcX%40te1V&jYabgBAoRlVmxM=Wia%40jSRsYInwOh&XwiPLmOtd_ZFa=mK*v8ijupJGoV&erhAPgHQklBc=J3mwQcX%40te1V&jYabgBAoRlVmxM=Wia%40jSRsYInwOh
U mnie przed i po 18-tym 2 totalnie inne miesiące, chyba że tak jak sugerowales, stacja w Toruniu m.in. W tym okresie zanizala uslonecznienie. Jednak sugerując się tym co jest, to I połowa byłaby fajna, w lecie. Znacznie lepsze dla mnie były oba sąsiednie maje ;-)
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 102 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10850
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 9 Lipiec 2019, 21:59   

Maj 2000 doskonale pamiętam. Chociażby z tego powodu, że miałem wtedy I Komunię Świętą ;-)
Pamiętam, że wtedy było słonecznie, niemal bezchmurnie i gorąco. Choć gdy zajrzałem na archiwalne dane na Ogimecie, to trochę się zdziwiłem, bo według nich w dniu mojej Pierwszej Komunii w nocy był zaledwie 1 stopień a w ciągu dnia ok. 23 stopni
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 9 Lipiec 2019, 22:08   

Maj 2000 ogółem słynął z zimnych nocy. Ale jeśli zimna noc przy tak długim dniu występuje przy bezchmurnym niebie, to temperatura minimalna jest tylko ozdobą - już o 6 rano jest z 5 stopni cieplej niż minumum, a o 9 rano ponad 10 stopni cieplej.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 15 Kwiecień 2020, 11:58   

Kolejny zdupiony miesiąc, pierwsza połowa to totalnie pustynne klimaty pod każdym względem, druga zaś posrany rollercoaster, a wyczekiwane deszcze przyszły w paskudnej wersji...


https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2000-5-31&rodzaj=st&imgwid=252200120&dni=31&ord=asc
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 15 Kwiecień 2020, 12:00   

Ja za bardzo nie wiem co o nim sądzić... Trochę podobny do maja 2002
https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2000-05-31&rodzaj=st&imgwid=353180250&dni=31&ord=asc
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan ostrych zim



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11607
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 15 Kwiecień 2020, 12:14   

Pani od polskiego w liceum mówiła że mam romantyczną duszę i teraz chyba widzę że to prawda xD Do tego miesiąca czuję jednak pewną słabość. Maj 2000 kiedyś był moim marzeniem. Dziś jest trochę mniejszym, bo w październiku przekonałem się o tym, że ciągła lampa też się nudzi, lecz mimo to uważam go za wspaniały miesiąc. Z nielicznymi i dość krótkimi przerwami niemal cały czas był bardzo ciepły, a przy tym istnie lazurowy. 13-14-godzinnymi sumami usłonecznienia sypał jak z rękawa; nawet gdy było chłodniej, nadal Słońce dopisywało i panowała taka bałtycka pogoda. 18 maja (co sugerują dane) przeszła niezła burza i kolejne dni były deszczowe. Opady przychodziły także w końcówce i w okresie 8-10 maja (burze!), dzięki czemu rekordowo słoneczny maj okazał się mokry. Być może wyrobił sumę nie do końca sprawiedliwie, ale starania się ceni. Cieszy mnie to, że pogoda się "odblokowała" i nie było wędrówki ku coraz gorętszym klimatom, mieliśmy trochę burz, a przy tym tak wiele raju. Po jakimś mokrym marcu i kwietniu serdecznie zapraszam. Bardzo chwaliłbym taki maj, ale tylko pod takimi warunkami. Jakby było sucho, to 18 maja przyroda by już cierpiała :/
III dekada kwietnia i maj 2000, to trochę legenda. Nadal wielu ludzi to pamięta, a mnie trochę żal że nie mogę pamiętać ;)
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Drogi Jacobie, wróć do nas :!:
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)


Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13554
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 1 Listopad 2020, 15:45   

Do tego maja mam mieszane odczucia. Z jednej strony fajnie, że szczędził przymrozków. Jednak średnia tmin. na poziomie +9.6 C załamuje (2 C powyżej norm). :-( Dla mnie coś fajnego to może 3-5.05., 13-15.05., 18-24.05. i 29-31.05. :cry:

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2000-05-31&rodzaj=st&imgwid=350190566&dni=31&ord=desc
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 1 Listopad 2020, 21:52   

Bartek, Ty serio masz problem ze średnią tmin +9.6??? Rozumiem, jakby to było 12-15, ale poniżej 10 to prawie norma w maju...
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11