Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Laptop czy Komputer stacjonarny?
Autor Wiadomość
funkcyjka 
Poziom 7
midnight


Hobby: Większość z wymienionych
Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 17 Maj 2022
Posty: 887
Wysłany: 17 Maj 2022, 19:20   Laptop czy Komputer stacjonarny?

Jak w temacie, wolicie użytkować laptopa, czy komputer stacjonarny? Jakie są plusy i minusy jednego i drugiego? Jak to wygląda u was?

Ja osobiście wolę użytkować laptopa. Nie zależy mi na potężnych komponentach, nie jestem typem napalonego na gry gracza, cenię sobie mobilność i ta mobilność bardzo mi pasuje, gdy gdzieś podróżuję a potrzebuję laptopa do pracy czy też do innych czynności. Nie umiałabym chyba wrócić do stacjonarnego PC-ta, ostatnio taki użytkowałam z 12 lat temu. :D



zdjęcie pochodzi z: videotesty.pl




Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15861
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 17 Maj 2022, 19:34   

Ja wolę PC-ta. Kiedyś dużo pisałem na ręcznej maszynie do pisania i to przez kilka kalek (papier samokopiujący wtedy jeszcze nie istniał). W związku z tym przywykłem do dosyć mocnego uderzania w klawiaturę. Tak, że klawiaturę muszę co jakiś czas wymieniać. Klawiaturę, taką zwykłą, można kupić nawet za dwadzieścia parę złociszy, a laptop, to znacznie większy wydatek.... Rachunek więc jest prosty. No i 22 calowy monitor jest jednak lepszy od małego z lapka. Nawet oglądam na nim filmy z netowej wersji kablówki której jestem abonentem (VECTRA). A w drodze :?: Tu wystarcza mi smartfon z 6 calowym ekranikiem. Internet LTE od T-Mobile.
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan bezdźwięczności



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 160 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 36256
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 17 Maj 2022, 21:35   

Ogólnie wolę komputer stacjonarny, ale na własność takiego nie posiadam, miałem tylko do dyspozycji gdy mieszkałem u rodziców. Natomiast jestem osobą, która zdecydowanie nie lubi np siedzieć z laptopem w łóżku, pociągu, kawarnii, czy na krześle, muszę mieć wygodny stół w stacjonarnym miejscu, nie lubie też nosić sprzętu na plecach. No i bez myszki nie cierpię korzystać z laptopa, podziwiam ludzi którzy to robią.
_________________
Fan 2013 roku

Zimnolubna kutwa z zespołem Aspergera
 
     
funkcyjka 
Poziom 7
midnight


Hobby: Większość z wymienionych
Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 17 Maj 2022
Posty: 887
Wysłany: 17 Maj 2022, 21:39   

kmroz napisał/a:
No i bez myszki nie cierpię korzystać z laptopa, podziwiam ludzi którzy to robią.


Ale myszkę można normalnie sobie podpiąć pod USB na przykład. Ja korzystam z myszki w laptopie i nie wyobrażam sobie inaczej (touchpadem), także rozumiem. :D
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15861
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 17 Maj 2022, 21:45   

Jednak co duży monitor, to duży. Może służyć i do korzystania z netu i jako telewizor.
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan bezdźwięczności



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 160 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 36256
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 17 Maj 2022, 22:02   

No ja korzystam z myszki również przy laptopie, ale bez twardego podłoża jest to mocno utrudnione. Chodzi o to, że tak czy siak siedzę w danym miejscu i tego laptopa nie ruszam. Do tego laptop ma dużo mniej wejść :glaszcze:
_________________
Fan 2013 roku

Zimnolubna kutwa z zespołem Aspergera
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15861
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 17 Maj 2022, 22:11   

Zresztą baterie laptopa przeważnie są zbyt słabe, i często ludzie korzystają z niego "na smyczy" czyli z podpiętego pod ładowarkę.
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15642
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 17 Maj 2022, 22:13   

Kurczę, trudny mam wybór paradoksalnie, co jest lepsze- mimo że więcej korzyści oficjalnie widzę w komputerze stacjonarnym. ;-) W zasadzie 2 urządzenia czy przedmioty są dla mnie równie znacznej wartości i trudno byłoby mi sobie taką sytuację wyobrazić, że mógłbym któregoś sprzętu nie mieć :-(

Komputer PC działa u mnie szybciej, monitor ma większy ekran (więc więcej treści zobaczę), głośniki w nim są trochę lepsze, więcej gier na nim pójdzie (bo ma ku temu bardziej sprzyjające kartą graficzną, procesor oraz inne podzespoły), no i co ważne on sam nie jest na baterię, dlatego jak się podepnie te wszystkie kable wcześniej, to cały czas będzie działać i nie trzeba będzie z nimi biegać. ;-)

Laptop zaś jest o tyle lepszy, że ma wbudowaną kamerę oraz mikrofon (do komputera zwykle trzeba kupować, przymocowywać- a to są dodatkowe wydatki czy koszta) :-? , waży na ogół mało: można go traktować jako urządzenie przenośne (do szkoły, uczelni czy do miejsca pracy mój osobisty PC nie będzie tak potrzebny, a obecność laptopa może zawsze tyłek uratować), no i też mniej trzeba wiedzy, tzn. umiejętności oraz zdolności, by go uruchomić (przy pierwszym razie)- jest prostszej konstrukcji, mniej części trzeba manualnie przykręcać, żeby działał: te procesy na ogół krócej trwają. ;-)

Dzisiaj to tak czasy poszły do przodu, że telewizję można rzeczywiście spokojnie na laptopie, komputerze, tablecie, a nawet w telefonie komórkowym oglądać (ale telewizor też jest oczywiście dla mnie cenny) ;-) , nawet kilkanaście l. temu (jeszcze chyba przed 2010 r.) powstawały takie modele specjalnie ku temu przeznaczone (np. Nokia N96), także coś było na rzeczy. ;-) Wujek od strony Mamy (małżonek siostry Mamy, mojej mamy chrzestnej) miał taką komórkę, gdy ja chodziłem do podstawówki. ;-)

https://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/n96/
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
Ostatnio zmieniony przez Bartek617 18 Maj 2022, 02:47, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15861
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 17 Maj 2022, 22:26   

Kamera w laptopie to bajer wcale nie tak niezbędny. Gdy chcę porozmawiać na video, to w smartfonie od tego mam apkę DUO.
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan normalności



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 126 razy
Wiek: 25
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 12226
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 17 Maj 2022, 22:43   

Ja od 4 lat używam już niemal wyłącznie laptopa, a od PC w zasadzie się odzwyczaiłem. Nie używam myszki tylko touchpada i dla mnie akurat jest to wygodne ;) A kamerki muszę stety/niestety czasami używać, bo zdarza się, że muszę ją włączyć na zajęciach, a z telefonu byłoby mi niewygodnie. Zawsze są przy tym ceregiele i sprawdzanie jak pada światło, jak będę wyglądał itp, bo z wysokim czołem to niestety łatwo o niekorzystny wygląd na wizji :mrgreen:
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć. Miniesz, a więc to jest piękne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11