Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Pływanie
Autor Wiadomość
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan normalności



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 126 razy
Wiek: 25
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 12223
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 24 Listopad 2020, 09:00   Pływanie

Pływanie, to piękna, stara, klasyczna dyscyplina sportowa. Jego umiejętność i regularne uprawianie sprawia nie tylko to, że możemy poczuć się bezpiecznie nad wodą, lecz przynosi również szereg korzyści zdrowotnych. W wodzie angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie, co sprawia że pływanie jest świetną czynnością profilaktyczną, a w przypadku różnych wrodzonych czy nabytych defektów ludzkiego ciała (jak np. skrzywienia kręgosłupa) także terapeutyczną.
Dzięki pływaniu zwiększamy pojemność płuc, utrzymujemy kondycję fizyczną i spalamy kalorie, a także pobudzamy układ krążenia, przy okazji wspaniale się relaksując.
Pływanie jest jedną z moich ulubionych dyscyplin, która utrzymuje mnie w dobrym zdrowiu i pomaga zadbać o formę w każdej porze roku. Od kiedy w wieku 8-9 lat uczyłem się pływać, bardzo chętnie spędzam czas w ten sposób, zwłaszcza latem, gdy potrafię pojawiać się na basenie niemal codziennie, przepływając w ciągu godziny ponad kilometr kraulem lub trochę mniej innymi stylami. Najbardziej absorbujący jest delfin, zaś najtrudniejszy do zsynchronizowania motylek, ale wszystko da się wyćwiczyć. Każdy styl jest dla mnie odprężający i przyjemny. A czy Wy lubicie pływać? :)

Poniżej najlepszy pływak w historii tej dyscypliny, a zarazem najwybitniejszy olimpijczyk ogółem, Amerykanin Michael Phelps. W ciągu swojej kariery zdobył aż 23 złote medale olimpiijskie - w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. Tu widzimy jedno z jego zwycięstw w Londynie w 2012 roku.

_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć. Miniesz, a więc to jest piękne.
 
     
jorguś 
Poziom najwyższy
Antyfan muchowca


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 175 razy
Wiek: 26
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 7568
Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 24 Listopad 2020, 19:56   

Też w wieku 8-9 lat uczęszczałem na kurs pływania na pobliskiej krytej arenie, bardzo źle wspominam ten czas, nie cierpiałem tam chodzić i długo bałem się wody :( Mimo to udało mi się zdać po rocznym przygotowaniu kartę pływacką, ale po jej otrzymaniu długo nie umiałem się przełamać i będąc na basenie korzystałem jedynie ze strefy rekreacyjnej, a nie sportowej. Chyba dopiero w 2010 roku, 3 lata po zdobyciu karty pływackiej, podczas wakacji na Mazurach poczułem jakąś taką chęć do kultywowania tej umiejętności. Będąc w 6 klasie, a więc w roku szkolnym 2010/11 byłem bardzo częstym gościem na basenie i wkrótce zacząłem osiągać całkiem dobre wyniki czasowe, choć nigdy nie brałem udziału w zawodach, ścigałem się jedynie z kolegami. Od gimnazjum ponownie mam problem z regularnością w chodzeniu na basen, sporo pływałem w latach 2014, 2017 i 2018, a latach 2012, 2013, 2015 czy 2016 byłem może kilka razy na krytej pływalni. W 2019 często byłem w parku wodnym, ale głównie z kolegami korzystaliśmy tam z różnych atrakcji typu zjeżdzalnie albo kocioł xD
_________________
2024 jest chory
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15848
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 24 Listopad 2020, 20:17   

W Polsce mieliśmy tylko jedna prawdziwa "gwiazdę pływania MOTYLIĘ czyli Otylię Jędrzejczak.
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
Ostatnio zmieniony przez zgryźliwy tetryk 24 Listopad 2020, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24944
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 24 Listopad 2020, 20:18   

Ja nie umiem pływać :lol:
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia jesieni :zygacz:

Ogień, który płonął już zgasł, a śmiech zamienia się w strach.
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15848
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 24 Listopad 2020, 20:23   

Szkoda. :cry:
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
jorguś 
Poziom najwyższy
Antyfan muchowca


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 175 razy
Wiek: 26
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 7568
Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 24 Listopad 2020, 21:32   

Otylią byłem zafascynowany podczas IO w Atenach, malowałem jej nawet jakiejś laurki :D Mimo to nie nabrałem ochoty wówczas do uprawiania jej dyscypliny sportu, na kurs pływania 2 lata później rodzice zapisali mnie trochę wbrew mojej woli, aczkolwiek uważam, że dobrze zrobili bo byłem strasznie leniwym dzieciakiem, zawsze wolałem siedzieć w książkach niż latać za piłką i mój kontakt ze sportem był praktycznie żaden
_________________
2024 jest chory
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15848
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 24 Listopad 2020, 22:21   

Ja pływałem od dziecka. Lubiłem też leżąc na wznak na wodzie patrzeć w obłoki płynące po niebie.
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan bezdźwięczności



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 160 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 36251
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 25 Listopad 2020, 01:08   

Od 2003 do 2018 roku pływałem bardzo regularnie, czego skutkiem było uzyskanie specjalnej karty pływackiej (żółty czepek). Teoretycznie daje mi to pełne uprawnienia do wypływania na głębokie wody, nikt mi żadnego mandatu nie może dać, oprócz tego chyba (o ile oczywiście się ujawnie) mam pełne przyzwolenie, a wręcz moralny obowiązek do ratowania topiących się.

Niestety od 2018 odpuściłem pływanie, chodzę tylko okazyjnie w okolicy urodzin. Pamiętam, że byłem na basenie dzień po tragedii, w dniu 23.12.2019. Wracając z buta niemal utonąłem i oczywiście była to Wielka Euforia.

Od tego czasu na basenie byłem tylko raz, bodajże 18.06. I zanosi się na to, że to jedyny raz w tym roku. Już w 2019 było lepiej, bo jeśli dobrze liczę, to z 5 razy jednak byłem. Ogólnie od września mało co trenuje, siłkę też odpuściłem. Zapuszcza się człowiek strasznie.
_________________
Fan 2013 roku

Zimnolubna kutwa z zespołem Aspergera
 
     
jorguś 
Poziom najwyższy
Antyfan muchowca


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 175 razy
Wiek: 26
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 7568
Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 25 Listopad 2020, 16:19   

Ja też właśnie po lecie mało co robię ze sobą, w domu jakoś średnio potrafię się zmotywować do czegokolwiek, czasami pójdę pobiegać 6-7 km, ale to już też ostatnio chyba 16.11.
_________________
2024 jest chory
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15848
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 25 Listopad 2020, 16:25   

Za basenami nigdy nie przepadałem. Lubiłem jeziora, Wisłę, i morze.. (Oczywiście wiele, wiele lat temu.) Wisłę znałem i "rozumiałem" , wiedziałem jakie "znaki na wodzie" (te naturalne) mogą świadczyć o miejscach niebezpiecznych. Kiedyś w pewnej grupie znajomych przepłynęliśmy trasę od ujścia Świdra do Błot. Wracaliśmy pieszo brzegiem, bo Wisłą pod prąd nie dało rady. Zawsze uważałem, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy wodą o głębokości ponad 2 metry, a taką dajmy na to dwudziestometrową czy też głębszą. Tak czy inaczej nie ma "gruntu". Miałem w liceum kolegę który pływał nawet nie najgorzej, ale panicznie bał się utraty "gruntu". Kiedyś wyciągnął mnie na warszawski odkryty basen CWKS Legia (wówczas był to jedyny ogólnodostępny basen w Warszawie). W pewnej chwili nie wyczuł on gruntu i zaczął się topić i to nawet blisko "burty". Bez trudu go dociągnąłem do burty basenu. Za trzy tygodnie wyjechał na obóz do Iławy. tam utopił sią w jeziorze.
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 12