Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Kobiece drużyny piłkarskie
Autor Wiadomość
funkcyjka 
Poziom 7
midnight


Hobby: Większość z wymienionych
Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 17 Maj 2022
Posty: 887
Wysłany: 6 Czerwiec 2022, 13:17   Kobiece drużyny piłkarskie

Coraz częściej da się usłyszeć o kobietach, które amatorsko czy też profesjonalnie grają w piłkę. Swego czasu chodziłam na takie treningi i powiem Wam, że naprawdę ciekawa sprawa, chociaż jest spora różnica techniki grania pomiędzy facetami a kobietami, aczkolwiek uważam, że kobiety powinny również grać, bo czemu niby nie?

Ale też nie ma co pomijać wątku prześmiewczego aspektu takiej dyscypliny u kobiet, sama mam do tego dystans, bo mam świadomość, że poziomem takie kobiety mogą odstawać od mężczyzn, którzy jednak często od młodych lat są trenowani do gry w piłkę (na wfie bardzo często chłopcy grali w piłkę niżeli dziewczynki).

 
     
jorguś 
Poziom najwyższy
Antyfan muchowca


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 176 razy
Wiek: 26
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 7570
Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 6 Czerwiec 2022, 13:20   

No nie da się ukryć, że widowiskowo (przynajmniej pod kątem technicznym xd) lepiej ogląda się męską piłkę nożną/ siatkówkę/ koszykówkę/ tenis/ skoki narciarskie itp. Tak samo z piłką nożną, ale uważam że bardzo dobrze, że coraz mniej osób dziwi, że dziewczyna chodzi na treningi piłki nożnej albo wręcz wybiera taką ścieżkę zawodową.
_________________
2024 jest chory
 
     
funkcyjka 
Poziom 7
midnight


Hobby: Większość z wymienionych
Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 17 Maj 2022
Posty: 887
Wysłany: 6 Czerwiec 2022, 13:22   

jorguś napisał/a:
lepiej ogląda się męską piłkę nożną/ siatkówkę/ koszykówkę/ tenis/ skoki narciarskie itp.


Akurat mamy zdolne tenisistki, na przykład nasza rodaczka Iga Świątek, która nie odstaje od Nadala czy Djokovica. Z piłką niestety nie ma żadnej kobiety, która by się jakoś wyróżniała w tym istnie męskim sporcie. :(
 
     
jorguś 
Poziom najwyższy
Antyfan muchowca


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 176 razy
Wiek: 26
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 7570
Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 6 Czerwiec 2022, 13:32   

funkcyjka, Z całym szacunkiem do Igi, która oczywiście jest fenomenalną tenisistką, ale jednak miałaby cholernie ciężko wygrać choć gema z Nadalem czy Djokoviciem. Fizjologicznie różnice między kobietą a mężczyzną są znaczące. No a co do piłkarek to chyba kwestia czasu, myślę że może w przeciągu 10 lat doczekamy się dziewczyny, która będzie topową zawodniczką w jakimś jednym z lepszych klubów.
_________________
2024 jest chory
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24950
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 6 Czerwiec 2022, 19:31   

Iga Świątek jest jak Czerwiec 2019.
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia jesieni :zygacz:

Ogień, który płonął już zgasł, a śmiech zamienia się w strach.
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15666
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 7 Czerwiec 2022, 00:38   

Też tak myślę, że kobiety mają na ogół słabsze osiągi od mężczyzn, dlatego entuzjazm może być nieco mniejszy, jak się widzi je w akcji. :-( Nawet jak jest to taka legenda, jak nasza obecna tenisowa. ;-)

Ja chodzę grać w tenisa i przegrywam czasami (jeśli nie często) z dziewczynami: ze zwinnością jest raczej w porządku (głównie tym ratuję sobie tyłek, ale w sumie nic to wyjątkowego- drobniejsze osoby na ogół krzepy za wiele nie mają, to biegiem lepiej się starają), spryt gdzieś tam też jest obecny (czasami zdarza się, że daję takie piłki, że przeciwnik musi pobiegać), ale za to siłę mam raczej niewielką (nawet jakbym uwolnił moc, to odczuwam jednak taki lęk, że jak "przypieprzę", to piłki w ogóle nie polecą w stronę, w którą chcę)- ogólnie podczas gier na punkty czuję że mam bardzo aktywny tryb "współpracy" i bardziej niż na pokonaniu rywala zależy mi na tym, by wymiana nie kończyła się na 1-2 odbiciach. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
Ostatnio zmieniony przez Bartek617 7 Czerwiec 2022, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
funkcyjka 
Poziom 7
midnight


Hobby: Większość z wymienionych
Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 17 Maj 2022
Posty: 887
Wysłany: 7 Czerwiec 2022, 08:38   

Bartek617 napisał/a:
Też tak myślę, że kobiety mają na ogół słabsze osiągi od mężczyzn, dlatego entuzjazm może być nieco mniejszy, jak się widzi je w akcji. :-( Nawet jak jest to taka legenda, jak nasza obecna tenisowa. ;-)


To prawda, zgadzam się, utarło się że piłka nożna jest typowo męskim sportem, ale fajnie kiedyś byłoby zobaczyć jakąś kobietę, która chociaż w ułamku byłaby tak znana jak Lewandowski. Kobietom o wiele trudniej się wybić w tym sporcie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12