Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy wierzysz w to, że Ziemię odwiedzają istoty pozaziemskie?

Czy wierzysz w to, że Ziemię odwiedzają istoty pozaziemskie?
Tak
25%
 25%  [ 1 ]
Nie
75%
 75%  [ 3 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 4

Autor Wiadomość
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24947
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 5 Luty 2024, 18:15   Czy wierzysz w to, że Ziemię odwiedzają istoty pozaziemskie?

Taka tam ankietka. Ja nie jestem przekonany, czy naszą planetę odwiedzają "ufoludki", chociaż póki co istnienia ich samych nie da się wykluczyć, ani też potwierdzić xd
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia jesieni :zygacz:

Ogień, który płonął już zgasł, a śmiech zamienia się w strach.
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15637
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 5 Luty 2024, 18:26   

Czy teraz nas "obcy" (tj. pozaziemskie istoty) obserwują, nie mam pojęcia, ale niczego nie chcę przesądzać. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15856
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 5 Luty 2024, 19:00   

Biorąc pod uwagę odległości pomiędzy układami gwiezdnymi, oraz to, że maksymalną prędkością w przyrodzie jest prędkość światła w próżni (Einstein) wykluczam możliwość jakichkolwiek kontaktów z "obcymi" cywilizacjami. Jednak nie wykluczam ewentualności ich istnienia.
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan normalności



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 126 razy
Wiek: 25
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 12224
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 5 Luty 2024, 19:12   

Uważam że tak, nie jesteśmy sami, a przybysze dużo o nas wiedzą i być może od zarania dziejów odwiedzająZiemię. Dla niektórych może to być guślarstwem, ale ja jestem o tym wręcz przekonany. Liczne opisy, relacje literackie, malowidła i artystyczne przedstawienia zagadkowych obiektów bywają datowane na czasy na długo przed pierwszym wzbiciem się człowieka w powietrze. Znane są przypadki bezpośrednich kontaktów z tymi istotami, które na ogół wcale nie są śmiesznymi zielonymi ludzikami lecz podobno przypominają nas, ludzi. Co jest jednak dla mnie szczególnie istotne, każdym badacz tej tematyki i każdy, kto w jakikolwiek sposób natknął się na ślady obecności takich cywilizacji podkreśla, że historie o inwazji obcych, którzy zniszczą Ziemię i są do nas wrogo nastawieni, to wierutne bzdury. W rzeczywistości mają oni nieść przesłanie pokoju. Edgar Mitchell, jeden z astronautów, którzy stąpali po Księżycu, twierdzi że kosmici ingerowali w ładunki jądrowe podczas Zimnej Wojny, zapobiegając ryzykownym manewrom, a być może nowej wojnie. Oczywiście to mogąbyć nadinterpretacje i pewien rodzaj fikcji, jednak co do istnienia UFO i obecności pozaziemskich istot na Ziemi jestem przekonany. W pewnej mierze wystarczy, że wierzę swojej Mamie, która w latach 80-tych widziała na niebie coś, czego pomimo swojej dość sporej wiedzy na te tematy, nie potrafię inaczej wyjaśnić.
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć. Miniesz, a więc to jest piękne.
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15856
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 5 Luty 2024, 19:17   

PiotrNS napisał/a:
Uważam że tak, nie jesteśmy sami, a przybysze dużo o nas wiedzą i być może od zarania dziejów odwiedzająZiemię. Dla niektórych może to być guślarstwem, ale ja jestem o tym wręcz przekonany. Liczne opisy, relacje literackie, malowidła i artystyczne przedstawienia zagadkowych obiektów bywają datowane na czasy na długo przed pierwszym wzbiciem się człowieka w powietrze. Znane są przypadki bezpośrednich kontaktów z tymi istotami, które na ogół wcale nie są śmiesznymi zielonymi ludzikami lecz podobno przypominają nas, ludzi. Co jest jednak dla mnie szczególnie istotne, każdym badacz tej tematyki i każdy, kto w jakikolwiek sposób natknął się na ślady obecności takich cywilizacji podkreśla, że historie o inwazji obcych, którzy zniszczą Ziemię i są do nas wrogo nastawieni, to wierutne bzdury. W rzeczywistości mają oni nieść przesłanie pokoju. Edgar Mitchell, jeden z astronautów, którzy stąpali po Księżycu, twierdzi że kosmici ingerowali w ładunki jądrowe podczas Zimnej Wojny, zapobiegając ryzykownym manewrom, a być może nowej wojnie. Oczywiście to mogąbyć nadinterpretacje i pewien rodzaj fikcji, jednak co do istnienia UFO i obecności pozaziemskich istot na Ziemi jestem przekonany. W pewnej mierze wystarczy, że wierzę swojej Mamie, która w latach 80-tych widziała na niebie coś, czego pomimo swojej dość sporej wiedzy na te tematy, nie potrafię inaczej wyjaśnić.

BOGOWIE :?: W ten sposób prymitywne ludy interpretowały to, co przekraczało ich granice pojmowania.
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24947
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 5 Luty 2024, 19:20   

PiotrNS, Ja jednak pozostanę sceptyczny, podobnie jak w kwestii wiary w Boga. Nawet, gdyby mnie kosmici porwali do badań i odstawili na miejsce, to bym powiedział, że to paraliż przysenny, bo to jest najbardziej logiczne i zarazem najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie. Jednak zawsze jakiś tam margines dziesiątych procenta wątpliwości pozostawiam, na wypadek, gdyby rzeczywiście tak było, w końcu powszechnie uznawane teorie naukowe też zaczynały się od snucia przypuszczeń i wyobrażeń xd Jednak jak to często bywa, w wielu sprawach próbują robić nas w balona i tak też jest poniekąd z UFO, zwłaszcza gdy wojsko się do tego miesza, nie wiadomo, co oni tam robią, co testują i w ogóle, a UFO jest dobrym pretekstem do odwrócenia uwagi od być może jakichś ściśle tajnych eksperymentów, które przypadkowo wyszły na jaw.
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia jesieni :zygacz:

Ogień, który płonął już zgasł, a śmiech zamienia się w strach.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan normalności



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 126 razy
Wiek: 25
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 12224
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 5 Luty 2024, 19:56   

FKP, oczywiście rozumiem Twój sceptycyzm, choć podobnie jak w przypadku wiary w Boga uważam, że jest trochę zbyt silny, nieco mało wyważony. Moim zdaniem ten margines trzeba pozostawić zawsze i dopuszczać taką możliwość, że pewne rzeczy wykraczają nie tylko poza to, o czym wiemy, ale także to, czego możemy się dowiedzieć używając konwencjonalnych metod. Oczywiście ja też biorę pod uwagę eksperymenty wojska, jednak to nie tłumaczy sytuacji dawnych, jak również tych, w przypadku których zachowanie danego obiektu latającego zdawało się łamać znane nam prawa fizyki. Świadkowie często wspominają np. o niesamowitych przyśpieszeniach czy zwrotności takich obiektów. Wątpię czy jakikolwiek samolot wytrzymałby takie przeciążenie. Nie wiem jak działają pociski manewrujące, ale swoją formą z pewnością odbiegają od tych opisów, jakie najczęściej się pojawiają.

https://nto.pl/ufo-nad-jarnoltowkiem-co-wydarzylo-sie-w-mrozna-styczniowa-noc/ar/4126101

Dodatkowo bardzo dziwne wydająmi się te przypadki obiektów wlatujących do wulkanów, a później je opuszczających, co zostało kilka razy uwiecznione na kamerach. Tam była zamknięta przestrzeń powietrzna. A nawet gdyby coś zbudowanego przez człowieka tam się dostało, nie wytrzymałoby temperatury.

https://www.mirror.co.uk/...-shoot-30834508

To jest bardzo ciekawa sprawa :) A jeśli kosmici rzeczywiście są tacy pokojowi, to mam nadzieję, że jeśli ktoś kiedyś wpadnie na najgłupszy z głupich pomysłów, to oni zapobiegną nuklearnej zagładzie. Mogliby wylądować na trawniku przed Białym Domem, aby już nie było wątpliwości :)
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć. Miniesz, a więc to jest piękne.
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15856
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 5 Luty 2024, 20:47   

Piotrze. czy wyobrażasz sobie taki napęd (istniejący tylko w utworach sci-fi) pozwalający podróżować z prędkością ponad świetlną :?: . Bez tego kontakt nie jest możliwy, gdyż czas podróży przekracza długość ludzkiego życia. Dlatego absurdalny jest dla pokolenia żyjącego "tu i teraz". Ponadto prędkość światła nieprzekraczalna jest w całym "uniwersum" i dlatego także hipotetyczna wysoko rozwiniętą cywilizacja też nie wynajdzie takiego napędu. Poza tym policz ile czasu musiałby się rozpędzać do prędkości światła taki pojazd, aby przeciążenia wynikające z przyspieszenia nie zrobiły z pasażerów miazgi.
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 131 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 11762
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 6 Luty 2024, 11:33   

W tak ogromnym wszechświecie muszą istnieć inne inteligentne cywilizacje. Problemem są jednak dwie rzeczy - czas oraz odległość. Ale czy akurat inne cywilizacje odwiedzali, albo nadal odwiedzają naszą planetę :?: Ciężko powiedzieć...
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15856
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 6 Luty 2024, 16:15   

Nie da się wykluczyć, że takie cywilizacje istnieją. Ale dlaczego kontakt z nimi nie jest możliwy, to już wyjaśniłem wcześniej i jak dotąd nikt z Was nie wykazał że może być inaczej..
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13