Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Prognozy długoterminowe ECMWF dla Górnego Śląska
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 131 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 11750
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 1 Październik 2024, 20:05   Prognozy długoterminowe ECMWF dla Górnego Śląska

Prognoza z portalu yr.no :arrow:



Prognoza z portalu meteologix.com :arrow:

 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15621
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 1 Październik 2024, 20:17   

Jest w porządku, trochę deszczu, trochę słońca, grunt, że temp. nocne wracają na "ludzki" poziom. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24942
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 1 Październik 2024, 20:19   

Za zimno i za mało Słońca.
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia jesieni :zygacz:

Ogień, który płonął już zgasł, a śmiech zamienia się w strach.
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 131 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 11750
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 2 Październik 2024, 09:00   

FKP, ale nie powinno być aż takiej tragedii jak w październiku 2016 (pod względem temperatury) oraz 2017 (pod względem usłonecznienia) ;-)
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15621
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 2 Październik 2024, 10:46   

Jest naprawdę dobrze, jak temp. dzienne mogą momentami wydawać się niskie, warto spojrzeć na nocne. ;-) Patrząc na same graniczne liczby mało prawdopodobna jest ujemna anomalia- musiałyby niskie wartości trzymać się przez większość doby, by prawdopodobieństwo wzrosło. ;-)

Gdyby w dalszej części października, do końca miesiąca występowałyby podobne temp. nocne, byłoby cudownie. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15621
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 6 Październik 2024, 04:02   

No i w zasadzie tyle jest wiadomo, że 2 tydzień października okaże się odwrotny od jeszcze trwającego. ;-) Ale czy będzie cieplejszy, to już dyskusyjna kwestia: gdy na niebie pojawiają się prześwity (czy wręcz na niebie króluje coraz bardziej słońce nad chmurami), wilgotność powietrza spada oraz występują większe różnice między temp. powietrza a punktem rosy i temp. odczuwalną. ;-) No i z uwagi na większe dobowe rozpiętości temp. osoby zwracające uwagę na numeryczne wartości temp., mogą mieć pewien problem z ubiorem. ;-) :-( Teraz jest jasne, że nie warto za bardzo chodzić w koszulce z krótkim rękawem czy krótkich spodniach, ale bez kurtki czy nawet bluzy da się spokojnie wytrzymać. ;-) U mnie zwykle tak jest: po wakacjach czuję jesienią większe ciepło niż inni, a by zaszła ku temu jakaś odwrotność, musiałoby się chyba wydarzyć coś podobnego rangą do np. załamania pogodowego z połowy grudnia 2 lata temu i z przełomu listopada-grudnia rok temu... :-( W takie dni to człowiek od razu zwracał uwagę, czy kilka warstw ubrań, czapka zimowa, rękawiczki, szalik oraz buty najgrubsze zimowe są obecne, a w odwilże po nich się trzymał na baczności i co najwyżej nie wsuwał na łapy rękawic... :-(

Mimo że ani na odlot w wysokości temp. ani w pomiarze usłonecznienia w tym roku się nie zapowiada, mam nadzieję, że regularnie pozytywny oraz względnie wysoki poziom się utrzyma, a także że trafią się jakieś ładniejsze dni (nie skutkujące jednak rzecz jasna dużymi dobowymi wahaniami temp.) :-( ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15621
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 8 Październik 2024, 19:50   

Mam jednak nadzieję, że pogoda w październiku zadowoli wszystkich w mniejszym lub większym stopniu i że sygnały ewidentnych odlotów w obie strony pod względem termicznym będą eliminowane lub ograniczane do minimum minimów. ;-) Poza trwającym "sufitem" od dnia dzisiejszego do pojutrza włącznie pogoda i temp. na dalsze dni przedstawiają się w miarę przyzwoicie. ;-) Dobrze jednak by było, gdyby taki dobrobyt bez większych tąpnięć w międzyczasie się przedłużył do Święta Duchów, Święta Zmarłych i Zaduszek, a jak Bóg pomoże, to może i do Dnia Niepodległości, jak zwykle ostatnimi czasy ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
  
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15621
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 9 Październik 2024, 12:41   

Tak naprawdę nie widzę za bardzo tśr. poniżej 10 C w najbliższych dniach, na ogół temp. dobowe powinny krążyć wokół tej wartości, lub niewiele powyżej. ;-) Fakt, większy rozrzut temp. w ciągu doby mi się nie za bardzo podoba :-( , ale w zasadzie może zawsze być dużo gorzej. ;-) :-(

Chociaż nie wiem- 2 poł. tego tygodnia raczej będzie klepnięta przez chmury, deszcz i niewielkie różnice temp. ;-) Huragan Kirk swoją obecnością sprawi, że i nasz kraj trafi do listy tych, w których pogoda jest pod psem. ;-)

Wobec czego według tej strony temp. ujemne wyglądają na jedną z ostatnich rzeczy, którą warto się przejmować. ;-)

https://www.weatheronline...&R=0&NOREGION=1
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
  
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15621
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 12 Październik 2024, 15:24   

Cytat:
Dwucyfrowy mróz i dynamiczna pogoda

Reasumując, w wielu miejscach na obszarze Skandynawii będą to pierwsze tak poważne opady zimowe w trwającym od kilku tygodni sezonie jesiennym 2024 r. Śnieg spadnie m.in w północnej części Norwegii, ale zaznaczy się także na południowym zachodzie i częściowo zachodzie tego państwa. Ponadto śnieżyce wystąpią w Szwecji, ze szczególnym uwzględnieniem zachodniej i północno zachodniej części tego kraju. Ponadto opady śniegu możliwe są też w Finlandii, lecz zasięg opadów stałych i mieszanych będzie mniejszy niż we wcześniej wymienionych państwach. W kolejnych tygodniach października na obszarze Polski nie będzie szans na pierwsze opady śniegu w tym sezonie. Za to coraz częściej będą pojawiać się nocne i poranne przymrozki, głównie w rejonach rozpogodzeń i przejaśnień. Kolejne już w najbliższy weekend, co wymusi ponowne uruchomienie automatycznych systemów grzewczych z uwagi na występowanie niskich temperatur.


Jest, chyba najbardziej obecnie niepożądane zjawisko pogodowe (spośród reszty) u nas nie powinno raczej do końca miesiąca nigdzie wystąpić (może nawet w okolicach Zakopanego). ;-) :jupi: Ale i tak martwię się tymi nocnymi spadkami temp. w pobliże wartości neutralnej... :-( Mam nadzieję, że złośliwość w suche noce na termometrze się uaktywni- co przez to rozumiem, wyższy poziom temp. nocnych. ;-) :-(
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
  
 
     
Janekl 
Poziom najwyższy
Janek


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 43 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Sie 2019
Posty: 6756
Miejsce zamieszkania: Kaszuby
Wysłany: 12 Październik 2024, 20:54   

Ja w październiku tylko raz miałem od 1990 roku temperaturę minimalną dwucyfrową to było 23 października 2003 roku.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 11