Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Smartwatche - co myślicie?
Autor Wiadomość
funkcyjka 
Poziom 7
midnight


Hobby: Większość z wymienionych
Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 17 Maj 2022
Posty: 887
Wysłany: 19 Maj 2022, 12:45   Smartwatche - co myślicie?

Technologia idzie do przodu i w przeciągu paru lat wyrosły jak grzyby po deszczu wszelakie typy smartwatchy. Tak więc jestem ciekawa, używacie smartwatchy? Czy może wolicie mniejsze wersje tzw. smartbandy? Czy takie rzeczy mogą ułatwić życie i dbanie o zdrowie, czy nie bardzo? Zbędny gadżet, czy coś co zaciekawi?



Mój pierwszy smartband zakupiłam około 2 lata temu i był to MiBand 3 od Xiaomi. Świetnie spisywał się w treningach ale w późniejszym czasie było mi za mało opcji (no i ten monochromatyczny wyświetlacz xd) więc zdecydowałam się na MiBand 4. Finalnie MiBand 4 sprzedałam, bo zamarzyło mi się coś z większym ekranem i większą ilością opcji do personalizacji i tak skończyłam na Amazfit Bip U Pro, który ma wystarczający dla mnie wyświetlacz i świetnie mi partneruje w treningach, gdzie nie muszę się bać o to, że mi się rozłączy zegarek z telefonem, gdy dalej odbiegnę, bo ma moduł GPS. Do tego nie muszę sięgać do telefonu by zmienić piosenkę czy zerknąć na wiadomości przychodzące. No i super mi monitoruje sen, co jest dla mnie również ważne. :)
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15644
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 19 Maj 2022, 12:54   

Widziałem takie wypasione elektroniczne zegarki, ale sam od siebie nie odczuwałem takiej potrzeby, by go posiadać na własność. ;-) Sam noszę na ręce taki standardowy zegarek firmy Casio od jakichś 10 l. (zarówno ze wskazówkami i z cyframi) i jestem z niego po dziś dzień zadowolony. ;-) Jestem zdania, że takie nowoczesne urządzenia mogą być pomocne w życiu codziennym oraz w dbaniu o zdrowie, jednak można sobie też bez nich radzić. ;-) Nie powiedziałbym, że takie rzeczy są zbędne, ale jak mogę, to wolę ograniczać wydatki, no i w zasadzie cieszyć się tym co mam (nawet jeżeli lata świetności już dawno minęły). ;-)

Jedyne gadżety, które za dzieciaka chciałem mieć (i bliskie osoby mi je kupiły), bo były naprawdę w modzie, to konsola PlayStationPortable (w skrócie PSP) i odtwarzacz iPodtouch- po dziś dzień u mnie w domu są, ale tak średnio działają, dlatego za często do nich nie wracam (wolę je jednak trzymać przede wszystkim z sentymentu). :-( Natomiast odkąd zacząłem chodzić do szkoły średniej i na studia, to już tak nie zwracam uwagi na nowości- wciąż uważam mój ponad 5-letni telefon (Samsung Galaxy S7) za perełkę, mimo że w międzyczasie pojawiło się więcej nowszych modeli na rynku. :-(
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 131 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 11764
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 19 Maj 2022, 13:01   

Tak, od dwóch lat korzystam ze smartwatcha Huawei Watch GT2 i jestem z niego bardzo zadowolony :-)
 
     
pawel 
Moderator
fan 1 stycznia 2023



Hobby: Meteorologia
Pomógł: 26 razy
Wiek: 28
Dołączył: 08 Lis 2019
Posty: 5411
Miejsce zamieszkania: Kasina Wielka
Wysłany: 19 Maj 2022, 18:40   

A co to takiego :?: :roll:
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 131 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 11764
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 19 Maj 2022, 18:43   

Smartwatch to po prostu inteligentny zegarek :mrgreen:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Smartwatch
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15644
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 20 Maj 2022, 10:16   

Dokładnie tak, tak można dosłownie przetłumaczyć poniższy termin na naszą mowę ojczystą. ;-) "Smart" w tym znaczeniu byłby bystry lub inteligentny (cecha charakteru, nie wyglądu), a "watch" to rzecz jasna zegarek (zwykły zegar ścienny to "clock"). ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10