Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Koszykówka
Autor Wiadomość
funkcyjka 
Poziom 7
midnight


Hobby: Większość z wymienionych
Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 17 Maj 2022
Posty: 887
Wysłany: 10 Październik 2022, 19:35   Koszykówka

Nie znalazłam takiego tematu a to przecież nie jest gorszy sport od innych.




Cytat:
Koszykówka (lub piłka koszykowa) – dyscyplina sportu drużynowego (sport olimpijski), w której dwie pięcioosobowe drużyny grają przeciwko sobie próbując zdobyć jak największą liczbę punktów wrzucając piłkę do kosza drużyny przeciwnej. Za datę powstania koszykówki uznaje się 21 grudnia 1891 r., a za jej twórcę – Jamesa Naismitha.


A... i warto wspomnieć o tym :arrow:

Polacy młodzieżowymi mistrzami świata w koszykówce 3x3!

https://przegladsportowy.onet.pl/koszykowka/3x3/polscy-koszykarze-mlodziezowymi-mistrzami-swiata-niesamowita-koncowka/f4pzl32

Cytat:
Reprezentacja Polski zdobyła złoty medal podczas odbywających się w Bukareszcie mistrzostw świata do lat 23 w koszykówce 3x3. W finale pokonała Serbię 21:20.



Co sądzicie o tym sporcie? Mieliście do czynienia z tą grą?

Ja jedynie styczność z koszykówką miałam na lekcjach wf-u, ale w sumie z tego co pamiętam, grało mi się naprawdę przyjemnie. Szkoda, że to taki niedoceniany sport...
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15626
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 10 Październik 2022, 21:23   

Kiedyś miałem wersję beta gry NBA na konsoli PSP- do pewnego etapu rozgrywka nawet całkiem przyjemnie się układała, ale jak to zwykle nie mam za bardzo talentu do gier :-( , więc sukcesów znaczących nie odnosiłem. ;-) Moją ulubiona drużyna to była Phoenix Suns z naczelnym zawodnikiem, który powinien być raczej znany, tzn. Kobe Bryant. ;-)

Sam osobiście nie grałem dobrze w kosza i to było wręcz święto dla kolegów, jak podczas meczu (niezależnie czy podczas lekcji wychowania fizycznego czy podczas czasu świetlicy) sobie trafiłem do celu. :-( Jednak mimo że posysałem :-( , to nie zniechęcałem się cudownie zbyt łatwo (podobnie jak w gale, tzn. w piłce nożnej) ;-) i praktycznie niemalże każdy czas świetlicy, jak tylko pogoda sprzyjała, spędzałem na boisku betonowym lub trawiastym (oficjalnie, więc pod nadzorem opiekunów lub też nie- czasem z kolegami z klasy na długich przerwach lub po lekcjach się ustawialiśmy i graliśmy: przynajmniej w okresie wrzesień-październik/listopad oraz kwiecień/maj-czerwiec). ;-)

Przepraszam, jeśli będzie taka dygresja (bo temat dotyczy koszykówki a nie piłki nożnej), ale przypomniałem sobie sytuację, jak będąc 14-latkiem (uczniem 1 klasy gimnazjum, to było podczas wiosny 2012) stałem na bramce w piłkę jako jedyny bramkarz na 2 drużyny (jak zwykle- koledzy uważali, że ja jestem w tej funkcji lepszy od nich, ale to była nieprawda, po prostu nie chcieli mieć takiego fajtłapy jak ja w akcji) :-( i udało mi się "obronić" (niezbyt trudny) strzał od kolegi, ale pech chciał, że potknąłem się na znajdującym się za mną krawężniku i straciłem równowagę, upadając na posadzkę- dobrze, że piłkę udało mi się wówczas dość daleko odrzucić ręką ze strefy zagrożenia, bo mógłby paść bardzo głupi gol (w tym trybie "na 1 bramkarza" samobóje się nie liczyły). :-( Pamiętam, że jakaś dziewczyna wówczas bodajże z 4 czy z 5 klasy z podstawówki (ja byłem w czasach gimnazjum taki wewnętrznie i zewnętrznie rozpierdzielony, że zauraczałem się w 10-latkach [byłoby dobranie pod kątem poziomu intelektualnego, bo ja stosunkowo długo byłem dziecinny- mentalnie, bo fizycznie/biologicznie to była raczej norma norm- wyglądałem raczej zawsze na swój wiek] :-( , chociaż w zasadzie rówieśniczki czy starsze dziewczyny też mi się podobały) :cry: siedząca na okolicznej ławce uśmiechnęła się w moją stronę. :oops: ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 10