Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Piesi wpychający się na drogę dla rowerów
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 131 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 11750
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 30 Sierpień 2021, 17:05   Piesi wpychający się na drogę dla rowerów

Czyli odwieczny problem rowerzystów i zawodowych kolarzy...


https://www.youtube.com/watch?v=7xeb92fKbcQ


https://www.youtube.com/watch?v=_8U_8_Zli2c


https://www.youtube.com/watch?v=vNZZaMPegLo

Filmy autorstwa ammorapl. Filmy zostały nagrane w Warszawie.
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15844
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 30 Sierpień 2021, 17:16   

U nas jest inny problem. Rowerzyści wpychający się na drogi dla samochodów. Nie byłoby jeszcze tak źle, gdyby nie prowadzili "pogaduch" jadąc obok siebie. Mają ścieżki rowerowe, ale uważają, że na kostce za bardzo "trzęsie". Asfalt do dla nich "full wypas". No i plaga przejeżdżających "zebrę" dla pieszych na rowerach które powinni przeprowadzić pieszo. To moim zdaniem kwalifikuje się jako nagłe wtargnięcie na jezdnię :shock: Śpieszno im "do piachu" :?:
P.S. Uważam, że rower to wspaniały pojazd do uprawiania turystyki i rekreacji na leśnych ścieżkach lub na turystycznych szlakach. Jednak jazda nim po ulicach miast i szosach to niepotrzebne narażanie życia. Nie mówiąc o uciążliwościach w sezonie jesienno-zimowym. Dlatego miejsce dla rowerów na ulicach i szosach powinno być TYLKO takie:


albo takie:
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
Ostatnio zmieniony przez zgryźliwy tetryk 30 Sierpień 2021, 17:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 131 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 11750
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 30 Sierpień 2021, 17:18   

Jeśli nie ma DDR, rowerzysta ma obowiązek jeździć po ulicy.
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15844
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 30 Sierpień 2021, 17:46   

LukeDiRT napisał/a:
Jeśli nie ma DDR, rowerzysta ma obowiązek jeździć po ulicy.

Przecież napisałem:

zgryźliwy tetryk napisał/a:
Rowerzyści wpychający się na drogi dla samochodów. Nie byłoby jeszcze tak źle, gdyby nie prowadzili "pogaduch" jadąc obok siebie. Mają ścieżki rowerowe, ale uważają, że na kostce za bardzo "trzęsie". Asfalt do dla nich "full wypas".

Z tym ze z zasady tolerowanie jazdy rowerem po mieście lub na szosie uważam za za "bubel prawny". Widocznie władza chce z naszych miast zrobić PEKIN z okresu "rewolucji kulturalnej wielkiego MAO" :lol:

I piosenka o 9 milionach rowerów w Pekinie. Chcecie tego w naszych miastach :?: Ja tam stawiam na motoryzacje :ok:

P.S. DDR przestała istnieć w roku 1990 :rotfl:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Niemiecka_Republika_Demokratyczna
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan normalności



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 126 razy
Wiek: 25
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 12222
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 30 Sierpień 2021, 22:41   

W przypadku gdy nie ma drogi dla rowerów, rowerzysta może też używać chodnika, ale tylko wtedy, gdy dozwolona prędkość na drodze jest wyższa odsłon 60 km/h, a sam chodnik ma co najmniej 2 metry szerokości.
Sam w jeździe po mieście korzystam ze ścieżek rowerowych i niezwykle cieszy mnie to, że pod względem ich dostępności w moim mieście w ostatnich latach wiele zmieniło się na lepsze. Jeśli jednak jadę gdzieś dalej, gdzie nie mam tego luksusu, częściej jadę ulicą (oczywiście samym brzegiem) niż poboczem. Boję się bliskiego spotkania z tłuczonym szkłem, którego w takich zaniedbanych, żwirowych czy kamyczkowych poboczach jest niestety dużo. Na chodniku z kolei mogę przeszkadzać pieszym, więc wolę ostrożnie ulicą. Jeśli widzę, że ktoś ma trudności z tym, by mnie ominąć lub wyprzedzić, zawsze się odsuwam.
Najgorzej jak droga nie ma pasa dla rowerów ani nawet wygodnego chodnika, tylko takie niewygodne pobocze i śmigające obok ciężkie auta. Takich w ogóle staram się unikać, m.in dlatego jeszcze nigdy nie pojechałem na rowerze do Krynicy. Droga 75 nie nadaje się do bezpiecznej jazdy na rowerze (a i samochodem jest tak średnio).
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć. Miniesz, a więc to jest piękne.
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 131 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 11750
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 27 Wrzesień 2021, 08:26   

Rowerzyści na drodze


https://www.youtube.com/watch?v=KXcIy7GPUMs

1:01 - jak on to zrobił :?: :lol:
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15844
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 27 Wrzesień 2021, 17:05   

LukeDiRT napisał/a:
Rowerzyści na drodze


https://www.youtube.com/watch?v=KXcIy7GPUMs

1:01 - jak on to zrobił :?: :lol:
To przyczynek do słuszności postulatu zdegradowania roweru z pojazdu drogowego na pojazd rekreacyjny jeżący po wiejskich i leśnych ścieżkach i po szlakach specjalnie wyznaczonych do turystyki rowerowej. A jeżeli już na ulicach i szosach to z wyposażeniem w światła stop, pozycyjne i odblaski, a także kierunkowskazy oraz tablice rejestracyjne. A rowerzyści powinni tak jak niegdyś posiadać wydaną na podobieństwa "prawka" kartę rowerową oraz obowiązkowe ubezpieczenie OC. I mieć ukończone co najmniej 16 lat. W tym wieku kiedyś wydawano prawka niezawodowe.
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15621
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 11 Październik 2021, 22:59   

Ja sam staram się raczej jeździć po ulicy, zwłaszcza u mnie na osiedlu domków (zresztą jestem w stanie sygnalizować ręką przy skręcie, gdzie chciałbym jechać, czy to w lewo czy w prawo), jak nie ma ścieżki rowerowej, wyjątkiem są większe krakowskie ulice, mające regularnie po 2-3 pasy w jedną stronę: np. albo aleja Trzech Wieszczów w Śródmieściu albo droga krajowa 79 w obrębie północnej części Krakowa; koło Zabierzowa oraz Krzeszowic czy od Igołomii na wschód jest już jednak przyjemniej, tj. po jednym pasie, ale z racji tej, że kierowcy już jeżdżą szybciej, bo traktują te tereny jako tzw. "przelotówki" (zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy zatrzymują się w tych miejscowościach, choć całkiem dużo ludzi też mieszka w tych stronach), to wolę trzymać się na chodniku i oczywiście zważam na pieszych (praktycznie prawie cały czas jeżdżę z łapami przy hamulcach). :-( Pewnie powinienem być pozbawiony praw do jazdy na rowerze, bo nie mam dokumentu, który potwierdza tę umiejętność (czyli karty rowerowej). :-(

Ja się dziwię, jaką brawurę i odwagę (a przy tym też oczywiście brak zdrowego rozsądku) muszą mieć niektórzy ludzie, którzy decydują się jeździć po drogach szybkiego ruchu czy autostradach, co jest oczywiście zabronione (po drogach krajowych jeszcze można). ;-)

Zastanawia mnie też taka kwestia: powinno się sygnalizować zjazdy w lewą i w prawą stronę, ale jak np. chce się jechać przed siebie (prosto), to czy można (a jeśli tak, to w jaki sposób) dać jakiś znak? :-( Bo ja wskazuję ręką tzw. "strzałkę" na wprost dla bezpieczeństwa (kciuk znajduje się najwyżej z palców; nie chodzi o znak hitlerowców) ;-) i nie wiem czy to błąd. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15844
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 12 Październik 2021, 20:43   

Wcześnie pisałem o światłach stop i kierunkowskazach w rowerze. . Chyba zdajesz sobie sprawą, ze gdy jedziesz jezdnią lub nawet ścieżka rowerową hamując nieco ostrzej serio narażasz się że jadący za Toba wjedzie Ci w tyłek. A sygnalizowanie zmiany kierunków rękami to niebezpieczny przeżytek. Za moich młodych lat gdy jeździłem motocyklem WFM to zamiar skrętu też sygnalizowało się wyciągając rękę. To doprowadzało do licznych wypadków, dlatego dziś motocykle (a także skutery) obowiązkowo wyposaża się w kierunkowskazy. Zaś jazdy na wprost nie ma sensu sygnalizować. Brak zasygnalizowania zamiaru skrętu oznacza zamiar jazy na wprost. Jasne :?:
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan normalności



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 126 razy
Wiek: 25
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 12222
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 12 Październik 2021, 20:52   

Polecam program pt. "Jedź bezpiecznie" realizowany przez TVP Kraków i umieszczany w Internecie. Pan Marek Dworak z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego wyjaśnia w tym programie problematyczne przepisy drogowe i komentuje rzeczywistość, jaką spotykamy na ulicach. Moim zdaniem to bardzo cenny program dla każdego kierowcy i nie tylko, bo dotyka wielu problemów i relacji także z innymi uczestnikami ruchu.
A w temacie rowerzystów, polecam zobaczyć przynajmniej te dwa odcinki, które są im poświęcone (choć jest ich więcej). Wiele wyjaśniają.


_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć. Miniesz, a więc to jest piękne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 11