Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. Polityka CookiesDowiedz się więcejCyberbezpieczeństwoOK
Z powyższego artykułu wynika, że czerwiec będzie bardzo ciepły (powyżej normy), lipiec gorący (powyżej normy), a sierpień w normie. Natomiast opady mają oscylować w granicach średniej. Oby usłonecznienie też było powyżej normy.
Patrząc na to co się dzieje teraz w pogodzie, wątpię w aż tak ciepłe lato. Ale pogoda nie raz nas zaskakiwała - w 2013 i 2017 roku pewnie też nie wierzyliśmy w gorące lato, a ostatecznie w 2013 r. występowały w każdym letnim miesiącu fale upałów, i to bliskie rekordowym. Lato 2017 też było niezłe, ale jednak już trochę chłodniejsze z powodu przeciętnego, aczkolwiek dość przyjemnego lipca.
Hobby: Meteorologia Pomógł: 6 razy Wiek: 28 Dołączył: 03 Cze 2019 Posty: 19877 Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 23 Kwiecień 2021, 12:29
LukeDiRT, dlaczego wątpisz
Wydaje mi się, że przez chłodniejszy pierwszy trymestr jest szansa na podobnie gorące lato jak 2020 (w XXI w. 7 najcieplejsze lato), jak nie cieplejsze. Raczej jakby teraz szalały dodatnie anomalie to mielibyśmy powód "obawiać się" chłodniejszego lata.
_________________ 2024 nie może być już gorszy
"Baza danych historycznych została usunięta. Sami ją sobie stawiajcie" ~ Piotr Djaków, 13.10.2024
Hobby: Większość z wymienionych Pomógł: 25 razy Wiek: 26 Dołączył: 02 Sty 2020 Posty: 16315 Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 23 Kwiecień 2021, 17:00
Wydaje mi się, że lato będzie kapryśne jak zeszłoroczne. Natomiast czy doświadczymy wielkich lub długich fal gorąca/upałów oraz długotrwałych nocnych tropików, to raczej wątpię: tzn. sam od siebie mam nadzieję, że tak nie będzie.
Jeśli o mnie chodzi, to wolałbym, by lato miało krótkotrwałe (dosłownie 2-3, maks. 4-dniowe) strzały wielkiego gorąca (i wtedy moglibyśmy mieć szansę na uzyskanie najwyższej temp. maks. w historii pomiarów, wizja osiągnięcia, a nawet lekkiego przekroczenia +40 C na termometrze nie wydawałaby się wykluczona), a tak by przeważał chłód (zwłaszcza w kwestii nocy (tj. poziom 5-10 C), ale dni z temp. dzienną <+20 C też mogą się zdarzać, w końcu przeciętny miesiąc letni ma chociaż kilka takich chłodniejszych przypadków na swoim koncie), niż by było przez większą część czasu bardzo ciepło/gorąco i bez wytchnienia.
_________________ Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów.
Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam.
Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum