Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Fernando Santos
Autor Wiadomość
kmroz 
Junior Admin
fan bezdźwięczności



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 160 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 36251
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 25 Styczeń 2023, 00:04   Fernando Santos

Jak pewnie część z Was kojarzy - mamy nowego trenera reprezentacji.

Moim zdaniem to wybór dość konkretny, pokazujący, że PZPN poważnie traktuje potencjał naszej reprezentacji. I słusznie, bo mamy zawodników grających wysoko i zbierających świetne noty. Sam Lewy to tylko drobny element układanki.

Dobry wybór też o tyle, że jeśli się i tym razem nie powiedzie, to będzie serio znak, że i Mourinho czy Klopp by tu nie pomogli i szkoda hajsu na dobrego trenera. W końcu przestaną się te gadki o mitycznym zagranicznym trenerze, co by to nam nie pomógł. Sousa to jednak była niska klasa, raczej taki zagraniczny "odpad" niż realny trener z wysokiej półki, więc nie rozwiał na szczęście jeszcze tych wątpliwości.

Osobiście mam jednak etyczne wątpliwości co do wyboru trenera, który 8 lat pracował z rodzimą reprezentacją. Nie doczytywałem się, czy go ktoś zwolnił, czy sam odszedł, ale no porzucanie rodzimej reprezentacji dla innej, jest dla mnie trochę słabe. Wiem, że to może naiwne myślenie, biznes is biznes, ale jednak piłka reprezentacyjna w teorii powinna być czymś więcej niż zarabianiem hajsu. Pokazują to piłkarze Chorwacji, którzy grają dla swojej repki całkowicie za darmo! I właśnie dlatego byłem zawsze przeciwny zagranicznemu trenerowi, nawet jeśli ma piękne portfolio.

Bardziej w tej roli widziałem Petkovica, który w zasadzie jest apartydą. Urodzony na Chorwacji, wychowany w Bośni, zamieszkały od lat Szwajcarii. Bośni nigdy nie trenował, jedynie Szwajcarie, drużyne nieco bliższą poziomowi Polsce niż taka Portugalia, która i bez trenera by sobie mogła dać radę :lol:

Jakkolwiek budzi to moją lekką niechęć, to pod względem czysto sportowym trener marzeń i obiecujący - oby tylko nie tak obiecujący, jak obiecująca była zima 22/xd23 na swoim początku :glaszcze:
_________________
Fan 2013 roku

Zimnolubna kutwa z zespołem Aspergera
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan normalności



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 126 razy
Wiek: 25
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 12223
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 25 Styczeń 2023, 23:18   

Moim zdaniem trzeba obdarzyć tego trenera kredytem zaufania. Było mi szkoda Michniewicza, któremu nie dano czasu na to, aby pokazał inne strategie i udowodnił lub zaprzeczył temu, jak potrafi radzić sobie w chaosie, ale cóż. Myślałem, że nowym trenerem zostanie Herve Renard (dotychczasowy trener Arabii Saudyjskiej), do którego podchodziłem akurat dosyć szablonowo - uznałem, że skoro potrafi się wkurzyć, to postawi nasze gwiazdy do pionu ;) Wybór Fernando Santosa bardzo mnie zaskoczył, bo nie spodziewałem się, że PZPN sięgnie na tak wysoką półkę. Pamiętam tego trenera z Euro 2012, prowadził wtedy reprezentację Grecji. Na kolejnych mistrzostwach Europy osiągnął szczyt swojej chwały wygrywając rozgrywki wraz z reprezentacją Portugalii. W Katarze nie podobał marokańskiej drużynie w ćwierćfinale, ale trenera, który wygrywał wszystko, jeszcze nie było. Nawet Vicente del Bosque miał swoje słabe strony, choć 10 lat temu przewodniczył drużynie nie do zatrzymania i wygrywał z Hiszpanią turniej za turniejem.
Fernando Santosa od strony współpracy z naszą drużyną dopiero poznamy, bo mecz rozegrany zostanie dopiero pod koniec marca. Niemniej jednak na razie jestem dobrej myśli - to raczej solidna sztuka :)
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć. Miniesz, a więc to jest piękne.
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15848
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 26 Styczeń 2023, 18:37   

Kazimierz Górski, to był gość, :ok: niewiele gorszy od niego by jego uczeń i współpracownik Jacek Gmoch, a cała późniejsza reszta, szkoda gadać :dobani:



Gdzie trenerzy z tamtych lat :?:
P.S. Przypomniał mi się także trener polskich bokserów Feliks "papa" Sztam. Za jego czasów reprezentacja ze wszystkich zawodów pięściarskich przywoziła przysłowiowy "worek medali". A dzisiaj :?: :cry:
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10