Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Awaria- co można zrobić :-(
Autor Wiadomość
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15642
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 16 Marzec 2024, 01:57   Awaria- co można zrobić :-(

Przepraszam, że niepokoję, ale trapi mnie jedna kwestia. :-(

Mama robiła czyszczenie komputera (należącego do Taty), ale podczas niego coś wyszło nie tak- ja jej na ręce nie patrzyłem: byłem zajęty swoimi zadaniami. :-( Skorzystała z funkcji antywirusa Norton, bo chciała sprzęt całkowicie wyczyścić z plików-śmieci... :-( Jednak Mama jak to zwykle bywa, ponieważ ma perfekcjonistyczną naturę, chciała zrobić coś więcej... i teraz komputer realizuje jakąś operację, wyglądając, jakby trafił w stan hibernacji albo się powiesił... :-( Teoretycznie pracuje cały czas, ale na monitorze wyświetla się tylko tapeta z napisem: TUF GAMING: monitor należy jednak do firmy Dell, nie ASUS. :-( Chodzą mi takie myśli po głowie, by zrobić wyłączenie "na twardo" (w standardowych przypadkach byłoby to jakieś rozwiązanie), ale mam z tyłu głowy tą świadomość, że mogą pojawić się kłopoty w związku z plikami na komputerze (tzn. mogłyby ulec usunięciu, czego naturalnie bardzo nie chcę) :-( , a nawet z całkowitym uruchomieniem i poprawnym działaniem operacyjnego systemu Windows... :-(

Sam nie wiem, jakie odpowiednie kroki należy w tej sprawie podjąć- pomijając uruchomienie trybu awaryjnego (ale wtedy musiałbym go z tego letargu wybudzić i tym samym mógłbym wpłynąć na wspomnianą wcześniej kwestię, której się obawiam) nic mi konkretnego do głowy nie przychodzi... :-( Próbowałem jeszcze to sobie tłumaczyć, że Taty komputer ma mnóstwo różnych rzeczy, ale przez kilka godzin by się coś jednak wydarzyło, a tutaj zastój bez widoku na przyszłość ma miejsce... :-( Myślałem, by zadzwonić do informatyka, ale obawiam się, że Mama musiałaby przy naprawie być: a od poniedziałku do piątku pracuje i ja również mam każdego dnia jakąś robotę (na uczelni)... :-( Wszystko przez pewnie instalację nowego antywirusa lub jeśli chodzi o ten sam, to o instalację jakiejś niepożądanej (przez sprzęt) funkcji czy niepożądanego oprogramowania. :-( System się męczy, próbuje przetworzyć dane i informacje, ale jest zupełnie bezradny i nieskuteczny w obliczu tego całego zamieszania. :-( Tata mówił, że komputer nie będzie działał ewidentnie tylko wtedy, jak się go rozwali młotkiem (lub innym narzędziem), a tak poza tym, da się wszystkie usterki naprawić... :-( Jednak właśnie ani Mama ani ja nie mamy niestety choćby połowy doświadczenia w takich sytuacjach... :-( Podejrzewam, że trzeba w systemie wejścia/wyjścia BIOS pogrzebać, ale nie wiem niestety nic konkretnego, jakie działania należałoby podjąć... :-( :cry: Niedobrą okolicznością jest też fakt, że jest to komputer administrujący (główny w gospodarstwie domowym) i pewne urządzenia u nas w domu (np. dysk do nagrań z telewizji) zależą od jego właściwego funkcjonowania: tak go Tata zaprogramował. :-(
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
Ostatnio zmieniony przez Bartek617 16 Marzec 2024, 14:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15642
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 16 Marzec 2024, 12:44   

Ok, przepraszam, temat powstał pod wpływem impulsu :-( - nie miałem pojęcia, że w międzyczasie w kwestii elektroniki wszystko zdąży wrócić do normy. ;-) :-( Mama zainstalowała nową funkcję antywirusa (Utilities Ultimate) i potem po wielu godzinach "nieruchomego ekranu" wyłączyła komputer "na twardo", ale wszystko na szczęście z powrotem działa jak powinno. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 295 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 15861
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 2 Kwiecień 2024, 20:35   

Co do awarii, to w tygodniu przedświątecznym trafiła się i u mnie. Zaczęło się od awarii zasilania elektrycznego na całym osiedlu. Gdy już włączyli prąd komputer zaczął szwankować. W rezultacie poszedł się pie :cenzura: lić zasilacz w komputerze, a dysk po wymianie zasilacza w serwisie zaczął "mulić" czyli komputer "ładował się" przez kilkanaście minut. Tak że w serwisie musieli zamienić mi dysk, na szczęście dało się przenieść jego "zawartość". To co nieco musiało kosztować. "Poszedł" także zasilacz do modemu. Na szczęście VECTRA (mój dostawca internetu) za darmo wymieniła mi go na nowy. W związku z tym na forum napisałem parę postów ze smartfonu, ale przez brak "wi-fi" wyczerpałem połowę limitu (5 giga), bo także przeglądałem internet i oglądałem seriale w TV Smart Vectra takich jakich żona nie ogląda w telewizorze. Jakby tego było mało "diabli wzięli" także zasilacz od głośników. Był to zasilacz trudny do kupienia (230 V.>10V) (do zestawu Creative z subwooferem) . Dlatego musiałem kupić tanie głośniki (podobne w cenie do dostępnych w sklepach zasilaczy 230V>12V. Te głośniki zasilane są z komputera przez USB. I dopiero dzisiaj mój komputer działa jako tako. Co prawda te głośniki jeśli chodzi o jakość dźwięków nie dorastają do pięt tym starym, ale nie jest to rzecz najważniejsza. W międzyczasie były święta i wtedy nie dalo się nic zrobić. Mój błąd polegał na tym, że po awarii "elektryki" na osiedlu nie wyłączyłem listwy.
_________________
22 września 2024 roku o godz. 14:44 czasu polskiego Słońce przekroczyło punkt WAGI (równonoc jesienna). To początek astronomicznej jesieni która potrwa do 21 grudnia 2024 roku. Jesień kalendarzowa trwa zawsze od 23 września do 21 grudnia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12