Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Większość Polaków ma smartfon za mniej niż 1000zł
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 131 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 11764
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 2 Czerwiec 2022, 20:59   Większość Polaków ma smartfon za mniej niż 1000zł

Cytat:
Prawie 60% Polaków ma telefon za mniej niż 1000 zł

Z badań przeprowadzonych na grupie Polaków przez firmę Kantar wynika, że 82 procent z nich wymienia telefon komórkowy co dwa lata lub rzadziej. Natomiast większość urządzeń posiada system Android.


:arrow: https://www.gry-online.pl...1000-zl/zb2204c

Ja w tej grupie się już nie mieszczę (jednak niewiele brakowało), choć mimo wszystko posiadam typowy telefon ze średniej półki - a jest nim Xiaomi Redmi Note 8 Pro, którego kupiłem w kwietniu 2020r. za 1099 zł.

A Wy jakie macie smartfony :?: :-)
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan aeroklubu KTW :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 22 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 15644
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 3 Czerwiec 2022, 01:56   

U mnie cena bieżącego telefonu przekroczyła granicę (marka Samsung, model Galaxy S7, stałem się jego prawowitym właścicielem podczas wakacji 2017), ale na szczęście nie jakoś strasznie: z tego co sobie przypominam, to ta komórka kosztowała raczej nie więcej niż 2000 zł, obecnie (po upływie koło 5 l.) nawet mogłaby być mniej warta niż "tysiak" mimo galopującej inflacji. :-(

Też jak większość społeczeństwa jestem zwolennikiem praktycznego twierdzenia, że telefon mimo zarówno swoich wspaniałości jak i niedociągnięć powinien służyć jak najdłużej- dlatego uważam, że wymiana częsta komórek naprawdę mija się z celem, bo może taka decyzja sugerować przede wszystkie niezadowolenie z posiadanego sprzętu, no chyba że ktoś jest takim wytrawnym (i zamożnym) kolekcjonerem, że bierze wszystko, nie zważając zbytnio na jakość, tj. nieważne czy to tzw. "szmelc" czy nie... :-(

Jeśli chodzi o urządzenia z systemem Android, to nie dziwię się szczególnie wynikiem, że to rozwiązanie cieszy się największą popularnością wśród obywateli dzisiejszego świata. ;-) Apple jako oprogramowanie robiło furorę, ale w zasadzie głównie w pierwszych latach pojawiania się smartfonów iPhone, kiedy to jeszcze nie było tylu alternatyw (jeśli chodzi o akcesoria mobilne) na rynku. :-( W latach mniej więcej 2005-2010 telefony z ekranem dotykowym ogólnie stawały się pożądanym typem- nawet nie była ta kwestia wtedy tak ważna czy ekran był rezystancyjny, np. starsze Nokie z serii XpressMusic czy pojemnościowy- jak obecnie wyraźna większość urządzeń: sam fakt dotykania wyświetlacza kojarzył się pewnie wielu osobom jako znak nowości, większy przynajmniej niż stukanie w klawisze. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24947
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 3 Czerwiec 2022, 16:17   

Ja mam za 600 zł :glaszcze: I wgl to mój jedyny smartwon jak dotąd, wcześniej miałem komórkę xd
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia jesieni :zygacz:

Ogień, który płonął już zgasł, a śmiech zamienia się w strach.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan normalności



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 126 razy
Wiek: 25
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 12226
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 3 Czerwiec 2022, 21:54   

Ja mam smartfona o wartości powyżej tej granicy, model z końcówki 2020 roku, kupiony w lipcu 2021. Wcześniej miałem trzy inne smartfony, ale jak dotąd wszystkie z Androidem. W ubiegłym roku wstępnie planowałem kupić iPhone, ale aparaty w tych telefonach to nie jest jeszcze ta naprawdę wysoka półka, a zależy mi na tej funkcji.
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć. Miniesz, a więc to jest piękne.
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24947
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 3 Czerwiec 2022, 22:05   

To mój jest z 2015 roku xd
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia jesieni :zygacz:

Ogień, który płonął już zgasł, a śmiech zamienia się w strach.
 
     
funkcyjka 
Poziom 7
midnight


Hobby: Większość z wymienionych
Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 17 Maj 2022
Posty: 887
Wysłany: 4 Czerwiec 2022, 10:36   

Nie pamiętam za jaką kwotę chodził (w czasach świetności) mój obecny telefon, ale u mnie nieco inny przelicznik, bo brałam na umowę w jednej z sieci. Aktualnie mam już starego Xiaomi Redmi 9, ale niedługo kończy mi się umowa i obserwuję parę modeli - tym razem chodzi mi po głowie Samsung, ewentualnie chcę stestować Poco.

Telefon nie musi mieć dla mnie multum opcji i kosztować miliony. Ma spełniać swoje podstawowe założenia, bo po co mi jakiś wypasiony kombajn z multum opcji, z których pewnie połowy bym nigdy nie korzystała?
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 131 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 11764
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 4 Czerwiec 2022, 10:43   

Zgadzam się, kupowanie smartfona za 5000zł mija się z celem. Ale użytkowanie niskobudżetowego smartfona za 500zł też nie będzie zbyt przyjemne. Wtedy nawet przy pisaniu SMS-ów czy przeglądaniu internetu taki telefon będzie się zacinać i zamulać.
 
     
funkcyjka 
Poziom 7
midnight


Hobby: Większość z wymienionych
Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 17 Maj 2022
Posty: 887
Wysłany: 4 Czerwiec 2022, 11:04   

LukeDiRT napisał/a:
Ale użytkowanie niskobudżetowego smartfona za 500zł też nie będzie zbyt przyjemne. Wtedy nawet przy pisaniu SMS-ów czy przeglądaniu internetu taki telefon będzie się zacinać i zamulać.


Nie narzekam, 4 GB RAMu mi w zupełności starcza do przeglądania internetu, wszelakich Snapchatów czy innych Instagramów i nawet mi się ani odrobinę nie przegrzeje. Ale rozumiem, że raczej mówisz o takich typowo niskopółkowcach z 16 GB i 2 GB RAM, takie potrafią się ciąć, jak na przykład mój poprzedni telefon Huawei P8 Lite.
 
     
pawel 
Moderator
fan 1 stycznia 2023



Hobby: Meteorologia
Pomógł: 26 razy
Wiek: 28
Dołączył: 08 Lis 2019
Posty: 5411
Miejsce zamieszkania: Kasina Wielka
Wysłany: 4 Czerwiec 2022, 11:07   

PiotrNS napisał/a:
aparaty w tych telefonach to nie jest jeszcze ta naprawdę wysoka półka, a zależy mi na tej funkcji.


Nawet lustrzanki sprzed 10 lat daleko lepiej się spisują w tej materii ;-)
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 131 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 11764
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 4 Czerwiec 2022, 11:10   

Nawet aparat w najlepszym smartfonie nie dorówna najgorszej lustrzance. Taka jest prawda.
Jeśli już, to aparaty instalowane w smartfonach zaczynają dorównywać cyfrowym aparatom kompaktowym sprzed 10 lat.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 11